Pavel Novotný se rozčílil u karet v hospodě. Někteří by dle něj potřebovali válku

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Novotny Pavel
Zdroj: Nextfoto

Starosta městské části Řeporyje Pavel Novotný patří mezi ty nejkontroverznější tuzemské politiky vůbec. Nyní je velmi aktivní v pomoci ukrajinským uprchlíkům. Na sociální síti nedávno zveřejnil, co si myslí o negativních reakcích na pomoc uprchlíkům od některých Čechů.

Pavel Novotný byl dříve známý především jako syn baviče Petra Novotného a také jako bulvární novinář, jehož metody byly tak trochu na hraně novinářské etiky. Nyní ho ale většina lidí zná jako člena ODS a od roku 2018 také jako starostu městské části Řeporyje.

Novotný je kontroverzní postava

Jeho politickou kariéru provází řada skandálů, všechny mají ale jedno společné, jsou v zájmu obce, které je starosta. Svými neortodoxními postupy se tak například zbavoval pirátů silnic, autovraků či ilegálních ubytoven.

Odjakživa patřil mezi výrazné kritiky Ruské federace. To ještě vyeskalovalo současnou situací na Ukrajině. Novotný tak neváhal a společně s obyvateli Řeporyjí se snaží uprchlíkům co nejvíce pomoci. Shání jim ubytování, vybavení, ale i práci.

Na instagram přidal snímek ukrajinské holčičky

Ve středu si ale na svém instagramu postěžoval na to, jak negativně vnímají někteří lidé pomoc Ukrajině. Což se například děje, podle jeho v příspěvku, také u nich v hospodě.

Nelíbilo se mu, že se někteří Češi starají více o plyn a o to, kdo platí ukrajinským uprchlíkům ubytování, než o to, že v Evropě je válka, kde umírají nevinní lidé.

Jako důkaz přidal snímek malé ukrajinské holčičky, která má na zádech napsané jméno a adresu pro případ, že by se jejím rodičům něco stalo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavel Novotný (@starosta_reporyje)

Místo ceny plynu ho trápí utrpení lidí

„Některým lidem okolo mě by prospěla válka. Její realita. Psát děcku na záda adresu příbuzných, kdyby vás zabili a dítě přežilo,“ píše v popisku starosta.

„Chápu, že to (cena plynu) lidi trápí. Mě zase trápí jiné věci, třeba válka vždy provázející utrpení civilního obyvatelstva, zejména dětí, starých a také nemocných,“ napsal v závěru svého prohlášení Novotný.

Zdroj: iDnes, Instagram

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články