Pavel Novotný poslední týdny perlí. Přitom dostal od soudu poslední šanci a má nařízeno absolvovat program sociálního výcviku

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Pavel Novotny
Zdroj: PETR TOPIČ MAFRA Profimedia

Pavel Novotný je, jak se zdá, ve formě. Ostrá slova ze sebe vypouští jak na běžícím páse. Nebojí se pustit do dětí, Aničky Slováčkové, a nyní dokonce ani do občanů z Řeporyjí, kde dělá starostu. Přitom by mělo být v jeho zájmu nebýt vidět a slyšet, když dostal od soudu poslední šanci.

Začátkem března informovalo iDNES o tom, že Pavel Novotný dostal od Obvodního soudu pro Prahu 5 poslední šanci a soudkyně mu nařídila absolvovat program sociálního výcviku.

Doporučení soudu nebere vážně

„Soud během zkušební doby sledoval chování odsouzeného a zjistil, že se opakovaně dopouštěl přestupků obdobného charakteru jako v trestní věci,“ uvedla k rozhodnutí soudkyně Monika Hrmová a upozornila, že se Novotný v letech 2022 a 2023 dopustil sedmi přestupků proti občanskému soužití.

Novotnému stačilo pár dní na to, aby o sobě dal opět vědět. Tentokrát svůj hněv namířil na cílovou skupinu, která se nemůže bránit: na děti.

„Nesnáším to, když mě v kavárně u snídaně obtěžuje malej Mauglí. Já si myslím, že by děti měly být postaveny mimo společnost, neměly by obtěžovat,“ spustil v afektovaném videu na twitteru a dodal takové nadávky, že nemohou být publikovány.

Aničce nedává šanci

Korunu svému chování nasadil začátkem května, když měl potřebu komentovat Felixe Slováčka, který se zúčastnil předvolební akce koalice Stačilo. Ta je spojována s KSČM, což Novotnému vadilo.

„Felix byl vždycky debil. Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci. Ale tohle přehnal,“ napsal na twitteru Novotný k fotce z akce.

Okamžitě se na něj sesypala kritika i ze strany politiků. Na to nejdříve Novotný reagoval několika tweety o tom, jak byl jeho výrok nepochopen, aby následně napsal zvláštní omluvu.

„Tak já se tedy omlouvám, za zcela nevhodný tweet týkající se rodiny Slováčkovy (Slováček s Patrasovou prostě, neumím to skloňovat). A jděte na týden do prdele. Omlouvám se upřímně a nesmírně svého tweetu lituji,“ zní text omluvy.

Spory s občanem Řeporyjí

Nejspíše ho celá kauza naštvala natolik, že si potřeboval tzv. zchladit žáhu někde jinde. Vzal tedy letáky s logem České televize a lepil je na auta s tím, že dané místo není parkoviště a že tam bude probíhat natáčení.

Místní ale viděli, jak letáky rozváží sám starosta a jeden z nich se starostovi postavil. Novotný však začal sprostě nadávat, jak ukazuje video na serveru Super, a tak na něj občan poslal policii.

„S tím pánem jsem ve sporu delší dobu. A mám k tomu dost pádné důvody. V první řadě má u svého domu černou stavbu na obecním pozemku. Jedná se o přístavek s rozvodnou elektrickou skříní a taky navazující betonové schody, které zasahují do silnice. Aby toho nebylo málo, hned naproti parkuje svoje auta, která tam taky nemají co dělat,“ vysvětlil své důvody pro Super Novotný a dodal, že policie nic nevyšetřuje.

Jak se k výše uvedenému jednání postaví Obvodního soud pro Prahu 5 a zda starosta nastoupil na nařízený kurz, to se jistě brzy dozvíme. Zatím je však zřejmé, že obavy z vězení Pavla Novotného netrápí.

Zdroje: iDNES, Twitter, Super

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články