Pavel Liška a Jana Révai bojovali v Papui Nové Guineji s přírodou. Týden jedli jen banány

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Pavel Liska a Jan Revai
Zdroj: Profimedia

Projekt Vandráci v podání Pavla Lišky a Jana Révaie pokračuje tentokrát na Papui Nové Guineji. Pánové opět dokumentují celou svou cestu a diváci se mají na co těšit.

Projekt Vandráci vznikl díky cestovatelské vášni obou herců, kteří v něm na motorkách brázdí kontinenty. V Papui Nové Guineji však málem byli bez motorek.

Byrokracie vládne světu

Přílet nebyl pro účastníky moc příjemný a na vině byla byrokracie. Nejprve na letišti, kdy za těžké loutkové divadlo museli zaplatit poplatek 45 000 Kč. To však nebyl konec trápení.

„Jsme uvězněni v Madangu. Čekáme pořád na kufr a motorky. Snad zítra nás už pustí v přístavu ke kontejneru, vybalíme motorky a konečně vyrazíme do útrob Papuy Nové Guiney. Kufr zůstal prý v Dubaji a do týdne, doufejme, dorazí,“ napsal Pavel Liška na svém instagramu.

Situace se však zkomplikovala mnohem více a chybějící kufr byl nejmenší problém. Pánové totiž museli počkat, až se vyřídí potřebná administrativa a budou jim vydané motorky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Liška Pavel (@liska_pavel_vandrak)

Dobrodružství pokračuje

Naštěstí vše dobře dopadlo a mohlo se vyrazit do džungle. Konkrétně do vesnice Mianmin, odkud si herci přivezli neskutečné množství zážitků a emocí.

Jednalo se o rodnou vesnici jejich průvodce Sentika, takže měli herci vstup zajištěn. Jen to jídlo lehce pokulhávalo.

„Po rozloučení se s rodnou vesnicí Sentika a jím samotným, poměření podvyživených těl, poté, co jsme celý týden jedli jen banány a ananas, tedy krom jednoho zabijačkového dne, kdy jsme dostali hodně tlustého masa bez chuti, jsme se prvně vydali na vlastní pěst do hor, že si najdeme spaní u místních,“ napsal Jan Révai na svém instagramu.

V rámci fotek pak pánové ukázali svá břicha jako důkaz, jaký měli hlad. Pobyt ve vesnici se nakonec ukázal jako procházka růžovým sadem oproti jejich návštěvě v horách.

„Máme za sebou tři dny chůze, často šplhání po všech čtyřech, jsme úplně vyčerpaní. Strmé stoupání, klesání, přes bláto, vodu, kameny, kořeny, řeky, potoky… anebo rovnou potokem… do toho vedro, déšť, zima, tma, žízeň i bolest,“ svěřil své zážitky pro změnu Liška.

Ten zároveň sdílel sestříhané video, které doplnil krásnou a dojemnou hudbou, za kterou se fanouškům omluvil. Prý mu ale cesta do vesnice připomněla oblíbený film.

Tak snad si pánové tentokrát nevzali velké sousto a dokument dovedou ke zdárnému konci po náročnějším začátku.

Zdroj: CNN Prima News, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články