Paul Newman se v mládí pral a měl problémy s alkoholem. Sympatický muž s modrýma očima přesto okouzlil celý svět

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Paul Newman
Zdroj: Profimedia

V 60. letech 20. století byl považován za jeden ze sexuálních symbolů. Paul Newman zaujal na první pohled pronikavě modrýma očima a sympatickým úsměvem. Proslavil se jako herec, režisér i automobilový závodník. Je ale mnoho věcí, které o jeho životě spousta lidí neví.

Vypadal dobře, byl talentovaný a sympatický, zdálo se, že ho má rád snad úplně každý. Bylo velmi těžké sympatického herce nenávidět. Ačkoli se proslavil především jako umělec, nebylo to vždy jeho přání. Jako mladý se chtěl věnovat sportu.

Fotbalista a rváč

Lidé ho znali jako klidného a usměvavého člověka. V mládí se ale chtěl Newman věnovat fotbalu, což mu nakonec nevyšlo kvůli jeho výbušné povaze, píše Vanity Fair.

Z týmu byl vyloučen, protože se popral s jedním ze spoluhráčů. Pak začal studovat herectví a uvědomil si, že tímto směrem by měly jeho kroky směřovat.

Měl problémy s pitím

Podle serveru Mental Floss hned několik lidí z Paulova okolí potvrdilo, že se někdy rád napil. Jeho manželka Joanne Woodwardová dokonce alkohol označila za utrpení jejich společného života.

„Někdy se na některé scény připravoval úplně opilý. Tvrdil, že i Sting vystupoval pod vlivem a že se mu tak lépe pamatují scénáře,“ prozradila. Mnoho lidí kolem herce přitom ale nemělo o jeho problému s alkoholem ponětí.

Jako malý se cítil být jen přítěží

Se svými rodiči neměl Paul dobrý vztah. „Neměl jsem žádnou emoční podporu. S matkou jsem si vůbec nerozuměl a otec mě považoval za ubožáka, co ničeho nedosáhne,“ cituje jeho slova New Yorker.

Bohužel hercův otec zemřel v roce 1950, tedy ještě dříve, než se Paulovi podařilo jakkoli prosadit. Neměl tak příležitost dokázat mu, že se mýlil. Herectví pro něj bylo v životě důležité. Očividně ale nebyl tak svatým, jak ho celá řada lidí vnímala. Přesto je ale pravda, že jde o nezapomenutelnou osobnost, která si slávu rozhodně zasloužila.

Zdroj: New Yorker, Medium, Mental Floss, Nicki Swift, Vanity Fair

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články