Patrika Stoklasu proslavila SuperStar. Zemřel ve 22 letech po děsivé autonehodě, jeho smrt si dlouhé roky vyčítal Karel Černoch

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Patrik Stoklasa
Zdroj: Profimedia

Patrik Stoklasa se do povědomí lidí zapsal účinkováním v prvním ročníku Česko hledá SuperStar. V soutěži se dostal až do semifinále. A i po ní se věnoval hudbě, konkrétně hraní v muzikálech. Jenomže jeho život vyhasl v pouhých 22 letech po tragické autonehodě.

Stoklasa vystupoval v divadlech Broadway či Semafor. 19 října 2004 odzpíval koncert v Olomouci a vracel se do Prahy. Jenomže tam už nikdy nedojel, popisuje server Vlasta.

Karlu Černochovi zachránil život dopravní přestupek

Se Stoklasou tehdy v autě seděl i hudebník Karel Černoch. Tomu zachránilo ironicky život to, že nebyl připoutaný. Z auta po nehodě vyletěl ven. A ačkoli se kutálel po silnici několik metrů, vyvázl jen se zlomenou nohou a otřesem mozku.

„Nehoda se stala ve chvíli, kdy nákladní vůz jel v kopci, v pomalém stoupacím pruhu. Zezadu přijíždějící mercedes zřejmě zavadil o levou část návěsu. Jeho řidič strhnul řízení a došlo k dalšímu, mnohem intenzivnějšímu střetu,“ uvedla tehdy pro Blesk policejní mluvčí.

10% šance na přežití

Patrik Stoklasa byl převezen ve vážném stavu do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Podle webu Prima ženy měl tehdy asi 10% šanci na přežití. I pokud by se ho podařilo zachránit, byl by ale nejspíš ochrnutý a hrozilo by mu mentální postižení.

Mladíka se nakonec jeho rodina rozhodla odpojit od přístrojů. 23. října 2004 tak Patrik Stoklasa zemřel. A to i přesto, že měl za sebou velké množství operací a že se za jeho zdraví modlila rodina, blízké celebrity i veřejnost.

Karel Černoch si skon mladého hudebníka do své vlastní smrti v roce 2007 vyčítal. „Říkal, že kdyby seděl na jiném místě, tak Patrik, mladý kluk, mohl žít,“ svěřil Blesku jeho syn Marek.

Zdroj: Vlasta, Extra, Prima ženy, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články