Patrik Děrgel si doma hereckého nástupce nevychovává. Syn miluje sport a s tatínkem jsou nejlepší kamarádi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Patrik Dergel
Zdroj: Profimedia

Patrik Děrgel se proslavil jako zpěvák a filmový i divadelní herec. Kromě toho je také otcem dvou dětí. Jeho dcera Mira se narodila v roce 2021, a je tak ještě brzy spekulovat nad tím, co z ní vyroste. Syn Vavřinec ale přišel na svět už v roce 2016 a dnes už dává tatínkovi najevo, co by chtěl v budoucnu dělat. Nebo respektive co by dělat nechtěl.

Podle herce se jeho syn příliš nepotatil. O umění příliš zájem nemá. I tak je na něj ale Patrik hrdý, chlapec se totiž rád věnuje sportu, konkrétně vyniká ve florbalu.

V plné síle

V roce 2019 Patrik Děrgel prohlásil, že je rád, že ho syn zažije ještě v plné síle. Momentálně je herci 35 let. „Vždycky jsem chtěl mít děti brzy. Věděl jsem, že jakmile budu mít pocit, že jsem našel tu pravou, půjdu do toho,“ uvedl tehdy v rozhovoru pro Novinky.

Doplnil, že už se těší, až bude syn starší, on ho vezme třeba na lyže. A jeho potomek na něj nebude muset nikde čekat. To, že má v mladém věku dostatek síly, ale využívá i v jiných situacích. Někdy je totiž Vavřinec prý pěkné kvítko.

Ve škole je až moc výřečný

Herec nedávno o svém synovi promluvil v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Přiznal, že kvůli němu skončil dokonce ve škole na koberečku, protože jeho syn někdy až příliš mluví a neuvědomuje si, co všechno si může k autoritám dovolit.

„Přihlásil se v matematice a řekl paní učitelce, že si všiml, že vedle školy sídlí ministerstvo školství, a jestli by tam nemohla napsat a požádat o zrušení přestávek, protože to je čas, kdy učitelku děti stejně jenom štvou,“ popsal Patrik se smíchem.

Ačkoli se snaží svého syna vychovávat a podobným situacím předejít, je podle něj důležité, aby ho Vavřinec bral především jako rovnocenného parťáka. V rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka nedávno doplnil, že rozhodně není žádný táta mudrc. A jeho syn si to moc dobře uvědomuje, což jejich vztahy jenom utužuje.

Zdroj: Expres, Český rozhlas Dvojka, Prima Ženy, Novinky

Autor. Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články