Patrick Swayze zemřel v roce 2009 po těžké nemoci. Jeho žena na ni dodnes pomáhá najít lék

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Patrick Swayze
Zdroj: Everett Collection / Shutterstock

Patrick Wayne Swayze byl americký filmový herec, který se proslavil mimo jiné také jako taneční hvězda. Svět opustil předčasně, v roce 2009 zemřel na rakovinu. Jeho žena o 13 let později informovala média, že se spojila se společností pomáhající lidem se stejnou nemocí.

Hercova manželka Lisa Niemi Swayze byla po boku svého muže až do úplného konce. Dva roky doufala, že se nakonec stane zázrak, nicméně přesně po tak dlouhé době od oznámení své diagnózy nakonec Patrick zemřel.

Snažila se mu pomoci

Lisa nejprve nevěřila, že by mohli být s Patrickem pár. On se ji prý pokoušel dostat tím, že ji plácl po zadku. Nakonec to ale mezi nimi nějakým způsobem zafungovalo. Podle ní to bylo proto, že byli oba tak trochu divní. Z rozpačitého vztahu se vyvinula silná láska.

Prvními symptomy, že něco není v pořádku, byly podle Lisy neustálé bolesti žaludku, které její muž měl. I proto se ho snažila dostat k doktorovi. Když si všimla, že má Patrick zažloutlé oči, myslela si, že jde o něco vážného.

A tehdy se skutečně pár dozvěděl strašlivou novinu. Lisa od té doby byla po Patrickově boku každý den, doprovázela ho na vyšetření, stále doufala, že se situace zlepší.

„Když ho diagnostikovali, řekl mi, že je nejspíš mrtvý muž. Já se snažila věřit opaku,“ svěřila se Lisa podle serveru Grunge. Podle jejích slov mnoho lékařů souhlasilo s Patrickem, nedávali mu totiž příliš naději.

Dodnes se věnuje osvětě o nemoci

Už od samého počátku se Lisa snažila vystupovat v médiích a šířit osvětu o rakovině. Pokoušela se lidem říkat, jak důležitá je prevence, a představila příběh svého muže ze všech možných stran. V pomoci pokračuje dodnes.

Podle webu Independent se před časem žena spojila s organizací Pancreatic Cancer Action Network, která dlouhodobě lidem s rakovinou pomáhá. Díky tomu se jí podařilo získat peníze na výzkum, který může být dalším krokem k nalezení léku na rakovinu.

Lisa se sice v roce 2014 znovu vdala, na svého muže ale nikdy nezapomněla. Její poslední slova směrem k němu zněla „miluji tě“. A bylo to prý vzájemné. Na tom se dodnes nic nezměnilo.

Zdroj: Grunge, Yahoo News, Independent

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články