Partner Lucie Bílé si změnil jméno kvůli domácímu násilí. Nechtěl ho mít stejné jako muž, který mu tolik ublížil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
filipi bila
Zdroj: Nextfoto

Lucie Bílá už několik let žije se svým partnerem Radkem Filipim. Málokdo ví, že se dříve Radek jmenoval příjmením Ferejčák. O tom, proč se nechal přejmenovat, nějaký čas společnost dost spekulovala. On se tak nakonec rozhodl říci pravdu: bylo to kvůli problémům v rodině.

V pořadu 13. komnata prozradil Filipi, že za změnu jeho jména mohlo domácí násilí. Jako malý očividně neměl příliš šťastné dětství. Není se tedy čemu divit, že na ty dny nerad vzpomíná a o své minulosti příliš nemluví. Když se ale začalo hovořit o tom, proč si jméno vyměnil, rozhodl se, že už nechce mlčet.

Otec Filipiho byl alkoholik, který měl sklony k násilí a doma jím řešil téměř všechno. Nejenže byl Radek Filipi mnohokrát svědkem toho, jak jeho vlastní táta bije matku, několikrát prý dokonce on sám výprask dostal. Mluvit o tom všem pro něho nebylo podle Super ani trochu příjemné.

Bil úplně všechny

Radek se narodil jako první ze tří bratrů. Když jeho otec bil jeho, trpěl. Když ale vztáhl ruku na jeho matku, bylo to pro něho něco nesnesitelného. Ve chvílích, kdy bil jeho dva mladší bratry, byl Radek zoufalý a nevěděl, co si počít. Není se čemu divit, že se nechce v dospělosti jmenovat jako muž, který mu tolik ublížil.

Jeho bratři si jména nezměnili. Filipi tvrdí, že byli tehdy příliš mladí na to, aby celou situaci pořádně vnímali a pochopili, jak moc jim otec ublížil. Bratři pro něho hodně znamenají, do života jim ale mluvit nemůže. On sám se od svého otce odstřihl a je za to rád.

„Už spoustu let se nevídáme, snad od mých patnácti. Je to člověk, který má své osobní problémy a ubližoval celé naší rodině. Smekám před maminkou. Mně se takové násilnictví strašně příčí,“ objasnil v rozhovoru. Je rád, že se mu podařilo ukončit s otcem veškeré kontakty.

Bílá ho podporuje

Lucie Bílá svého partnera ve všem podporuje. Už několikrát dala na veřejnosti najevo, jak moc je do něho zamilovaná, je tedy jasné, že o jeho minulosti toho hodně ví. Dokud Radek nechtěl mluvit, ona také mlčela. Když ale řekl pravdu, uznala jeho slova a podpořila ho.

„Jsem ráda, že lidé budou vědět, že Radek si změnil jméno, aby nenosil jeho,“ řekla médiím. Filipi pak dodal, že svého otce už nebere jako rodinu. Jeho největším životním cílem je být mužem, který je úplně jiný než jeho otec. I proto se od jeho vlivu snažil co nejdříve oprostit.

V médiích se mluví o tom, že otec Filipiho dokonce neplatil na své syny alimenty, proto skončil na čas ve vězení pro dlužníky. Nakonec se z něho stal bezdomovec a údajně by se chtěl se svým synem vidět, aby mu všechno vysvětlil. O to ale nemá Radek Filipi zájem.

Zdroj: Super, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články