Paní Nyklová z Ulice neměla vždy krátké vlasy. To, jak vypadala zamlada, vám vezme dech

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
irena obermaierova
irena obermaierova

Jaroslavu Obermaierovou si spojíme v posledních letech především jako paní Nyklovou z nekonečného seriálu Ulice. Její postava prodavačky v obchodě provází diváky od začátku natáčení, leckdo by si Ulici bez ní nedokázal představit. Víte však, jak vypadala tato herečka zamlada?

Přestože Jaroslava v dubnu oslaví už 75. narozeniny, stále vypadá výborně. V posledních letech dost zhubla, což se na ní samozřejmě projevilo.

V poslední době dost zhubla

Nešlo o nějaké cílené hubnutí, herečka omezila stravu. Přiznala, že jí teď příliš nechutná. Fanoušky však ubezpečila, že to není koronavirem nebo jinou nemocí.

Za svou kariéru ztvárnila nepřeberné množství postav. Než se však dostala k herectví, zářila jako malá baletka. A to rovnou na prknech Národního divadla.

U tance ale dlouho nezůstala a začala se zajímat o herectví. Bylo jen přirozené, že si zkusila dát přihlášku na DAMU. A vyšlo to.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Miluška Valachová (@miluskavalachova)

Nebála se vysvléci

Průlomem a prvním milníkem v její filmografii byl snímek Souhvězdí panny. V něm se nebála svléknout, což přitáhlo nejen zraky diváků, ale také režisérů, kteří se o ni začali prát.

Obsadili ji do snímků Smrt stopařek, Kladivo na čarodějnice, Žert, Robinsonka nebo Marečku, podejte mi pero.

Ze seriálů jmenujme Lidé na křižovatce, Třicet případů majora Zemana, Četnické humoresky nebo Hospodu.

V Ulici zakotvila jako paní Nyklová v roce 2005 a na obrazovkách ji můžeme vidět dodnes.

Autor: Alice Konopásková


Související články