Pamatujete si seriál Sběratelé kostí? Kůstka se věnuje rodině, Booth bez přestání hraje a Sweets napsal scénář ke Spider-Manovi

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Sberatele kosti
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si na americký televizní komediálně-dramatický seriál Sběratelé kostí? Příběh seriálu je volně založený na románech skutečné forenzní antropoložky Kathy Reichsové, jejíž hlavní hrdinka se jmenuje Temperance Brennanová. Seriál byl velmi úspěšný a dočkal se 245 dílů, což bylo nad očekávání hlavní postavy Emily Deschanel.

Roli neempatické workoholičky Temperance Brennanové ztvárnila Emily Deschanel. Nejlepší antropoložka, která to o sobě ví a dává to všem najevo, je zároveň úspěšnou spisovatelkou.

Co mnoho diváků neví, je právě propojenost se skutečnou Kathy Reichsovou, protože takto se jmenuje fiktivní postava v románech Brennanové.

Temperance Brennanová

Deschanel je dcerou kameramana a režiséra Caleba Deschanela a herečky Mary Jo Deschanel. Její sestrou je známější herečka Zooey Deschanel.

Nikdy prý nečekala, že by seriál trval tak dlouho. „Pamatuji si, jak jsem si říkala: Ach, tohle by nám mohlo vydržet tři roky. To by bylo to nejdelší, co jsem si za milion let dokázala představit, že by to mohlo vydržet,“ přiznala v roce 2019 v rozhovoru pro The Hollywood Reporter.

Loučení s kolegy pro ni bylo velmi těžké, ale je ráda, že se seriál stal inspirací pro mladé dívky. „Ráda slyším, jak mladá dívka říká, že se chce stát vědkyní, protože sledovala show,“ dodala pro Closer.

Během seriálu porodila dvě děti, které má s manželem Davidem Hornsbym. V roce 2021 se objevila v seriálu Zelenáč a následující rok si zahrála v limitované sérii Ďábel in Ohio. Většinu času se ale spíše věnuje rodině.

Seeley Booth

Seeley Booth je agent FBI, který je na rozdíl od Brennanové více než empatický. Booth věří ve svou víru a důvěřuje svým instinktům jako federální agent.

To způsobuje neustálý konflikt mezi dvěma postavami, ale také přináší romantickou dynamiku, která se vyvíjí v průběhu jednotlivých sezón seriálu.

Agenta ztvárnil David Boreanaz, kterého diváci znali ze seriálů Buffy, přemožitelka upírů či Angel. Po Sběratelích kostí hrál herec například v seriálu SEAL Team.

Dle serveru ScreenRant byl herec během natáčení seriálu obviněn ze sexuálního obtěžování, a proběhl dokonce soud. Jeho výsledkem byla dohoda, ale žádná ze stran neuvedla, jak zní.

Server Looper označuje herce za jednoho z nejpracovitějších mužů v historii Hollywoodu. Od roku 1997 totiž bez přestávky účinkuje v televizních dramatech a vždy jako hlavní postava.

Angela Montenegro

Nejlepší kamarádkou Brenannové byla Angela Montenegro. Tato soudní umělkyně pomocí nejmodernějších technologií dokáže sestavit 3D holografické ztvárnění přibližného tvaru těla, výšky a hlavně tváří obětí na základě jejich kosterní struktury, aby bylo možné určit příčinu smrti.

Jak připomíná server ScreenRant, její skutečné jméno je až do desáté sezony velkou záhadou. Není se čemu divit, protože její svérázný otec ji pojmenoval Pookie Noodlin Pearly-Gates Gibbons.

Michaela Conlinová si zahrála ve všech 245 epizodách seriálu. Poté se objevila v několika vedlejších rolí ve filmech. Po roční pauze v televizi se znovu objevila jako Sharon Chen v několika epizodách existenciálního rodinného dramatu Tady a teď.

V roce 2019 přivítala herečka na svět svého prvního potomka.

A jak se daří ostatním?

Jejím partnerem a následně manželem je Jack Hodgins, jehož specializací je odběr a analýza vzorků. Hodginsovu postavu ztvárnil T. J. Thyne.

Před seriálem spolupracoval s Davidem Boreanazem na seriálu Angel a diváci ho mohli vidět také ve Walker, Texas Ranger.

Herečka Tamara Taylor ztvárnila roli doktorky Camille Saroyan a přidala se k seriálu ve druhé sezoně. Po skončení seriálu herečka přešla od kriminálního dramatu ke sci-fi a zahrála si například v seriálu Půjčovna masa.

Psychologa Lance Sweetse fascinovala dynamika vztahu mezi Brennanovou a Boothem. Jeho roli ztvárnil John Francis Daley, který přešel od herectví ke psaní scénářů, což byl i důvod jeho smrti v seriálu. Potřeboval totiž volno pro psaní scénáře pro film Spider-Man: Homecoming.

Zdroje: Closer, Looper, ScreenRant

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články