Ozzy Osbourne s manželkou podepsali smlouvu o asistované sebevraždě. V případě vážné nemoci životy ukončí s pomocí lékařů

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Ozzy Osbourne
Zdroj: s_bukley / Shutterstock

Ozzyho Osbourna v posledních měsících výrazně potrápilo zdraví. Jeho manželka nedávno v médiích znovu uvedla, že pokud by se její a manželův stav zhoršil, jsou rozhodnuti podstoupit asistovanou sebevraždu.

Už v roce 2007 Sharon Osbourne v jednom z rozhovorů prohlásila, že s manželem navštívili kliniku ve Švýcarsku, kde je eutanázie legální. Podle jejích slov došli s Ozzym ke stejnému názoru: pokud budou mít vážné zdravotní problémy, budou chtít, aby jim doktoři pomohli utrpení ukončit.

Dobrovolný odchod ze světa

Eutanázie je legální v několika zemích světa. Pro přijetí do programu, na jehož konci na vás čeká smrt, navíc nemusíte nezbytně být nevyléčitelně nemocní, uvádí CNN Prima NEWS. Stačí si zaplatit.

Pravděpodobně nejproslulejší je díky tomuto tématu Švýcarsko. Eutanázie je ale dále legální také v Belgii, Rakousku, Španělsku, Nizozemí, Portugalsku, Lucembursku a za určitých podmínek i v Německu.

Život s Alzheimerem nepřipadá v úvahu

Sharon Osbourne pro Independent uvedla, že se ona i její muž rozhodli už dávno. Mají podepsanou smlouvu o asistované sebevraždě a v případě závažné nemoci, která by postihla například jejich mozek, by se nechali doktory usmrtit.

„Je to tak. Pokud se například u mě nebo u Ozzyho objeví Alzheimerova choroba, ukončíme to tu,“ cituje její slova web ET.

Ozzy Osbourne v minulém roce řešil řadu zdravotních problémů a kvůli některým rušil i své koncerty. Kvůli bolestem v páteři totiž nemohl například dlouho cestovat. Takové problémy ho samozřejmě od života neodradí. Eutanázii prý podstoupí jen ve chvíli, kdy to s ním bude vypadat opravdu zle.

Zdroj: CNN Prima NEWS, ET, People, Independent

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články