Ozzy Osbourne má i po 4 letech a několika operacích problémy s páteří. Nezvládá kvůli tomu cestování

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ozzy Osbourne
Zdroj: s_bukley / Shutterstock

Ozzy Osbourne, hudebník typický svými dlouhými vlasy a nošením kulatých černých brýlí, se už delší dobu potýká se zdravotními problémy. Na svém facebooku ve středu upozornil, že se situace nelepší. Zrušil proto plánované turné. Jedna ze zastávek měla být v květnu v České republice.

Zpěvák Ozzy Osbourne se proslavil už v 70. letech se skupinou Black Sabbath, v 80. letech se pak vydal na sólovou dráhu. Pro mnoho fanoušků se stal vzorem nejen pro svůj ojedinělý hlas, ale také módní styl.

Před čtyřmi lety utrpěl Osbourne zranění páteře. Od roku 2019 podle serveru Sky News prošel několika operacemi a doufal, že se jeho zdravotní stav zlepší.

Koncerty dlouhodobě pouze přesouval a předpokládal, že bude moci uspořádat minimálně ještě jedno velké turné po Evropě.

Včera ale na svém facebooku sdílel informaci o tom, že ti, kdo na něho věrně čekali, se nakonec vystoupení nedočkají a lístky mohou za původní cenu vrátit. Hudebník to odůvodnil tím, že není schopen fyzicky zvládnout cestování mezi zeměmi.

Ozvala se zranění z roku 2003

The Guardian už uvedl, že v roce 2003 měl Osbourne nehodu na kole, po které musel podstoupit operaci krčního obratle. Když v roce 2019 upadl v koupelně, staré zranění se zkomplikovalo a on musel opět na operaci. A to ne na jednu.

Od té doby jich má za sebou minimálně pět. A ačkoli mu ulevily od bolesti, delší námaha je pro něho velkým problémem. Rozhodně by tak nezvládl cestovat mezi státy a vystupovat dlouhé hodiny na jevištích. Proto fanouškům oznámil smutnou zprávu.

Hledá možnost, jak vystupovat

„Tohle je pravděpodobně jedna z nejtěžších věcí, které jsem kdy musel sdílet se svými věrnými fanoušky. Jak možná všichni víte, před čtyřmi lety jsem měl velkou nehodu, při níž jsem si poškodil páteř,“ napsal Ozzy na úvod příspěvku.

V něm se následně omluvil za to, že musí svá vystoupení, která na letošní rok plánoval, zrušit. Doplnil, že jeho zdravotní stav jednoduše není takový, aby zvládl cestování. Rozhodně se ale prý pokouší hledat cestu, jak vystupovat alespoň na menších akcích.

Dále v příspěvku poděkoval za podporu své rodině, fanouškům a týmu, který pro něho dělá podle jeho slov maximum. „Věřte mi, když říkám, že pomyšlení na to, že zklamu své příznivce, mě opravdu štve,“ doplnil s tím, že všechny své podporovatele má rád a je mu líto, že je zklamal.

Z komentářů je ale vidět, že fanoušci jeho těžkou situaci chápou. „Sám jste se postaral o nespočet lidí, kteří potřebovali pomoc. Vaše hudba tu pro mě byla, když jsem ji nejvíc potřeboval. Teď je čas, abyste se postaral především o sebe. Držte se,“ vzkázal mu například jeden ze sledujících.

Zdroj: Facebook, Sky News, The Guardian

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články