Otec Radka Filipiho vybírá popelnice. Partner Lucie Bílé ho nepozve ani na případnou svatbu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
radek filipi
Zdroj: Nextfoto

Radek Filipi už několik let žije po boku své partnerky, zpěvačky Lucky Bílé. Ta vedle něj jenom kvete, daří se jí také v pracovním životě. Není to pár, který by musel myslet na peníze.

Filipi o své rodině tolik nemluví, a není divu. Jeho biologický otec je na tom totiž tak špatně, že musí žít v garáži, kde má jen to nejnutnější. Aby měl jídlo, musí vybírat popelnice. A jejich názory na to, proč se stal bezdomovcem, se různí. Jak to má Filipi se svým tátou?

Radek Filipi mezi dvěma světy

Vedle Lucie Bílé si žije život, o kterém se mnoha lidem ani nesní. Nemusí řešit peníze, na druhou stranu taky moc dobře ví, jak to vypadá, když má někdo hluboko do kapsy. Jeho otec, Roman Dvorský, žije sám se psem v garáži a na jídlo musí chodit do popelnic.

Pro CNN Prima NEWS právě otec Filipiho prozradil, jak dlouho v garáži přežívá: „Jsem táta toho Radka, co už sedm let žije se zpěvačkou Lucií Bílou. Jo, nelžu vám. S osudem nic neuděláte, v garážích přežívám devatenáct let.“

Podle svých slov ale není typický bezdomovec právě proto, že má střechu nad hlavou, i když garáž není zrovna obvyklým místem na bydlení. Najdete v ní ale postel, stůl i televizi. Žije zde se svým pejskem a nic mu tady nechybí.

Vztahy mezi nimi jsou na bodu mrazu

A jak se vlastně ocitl na ulici? Názory Dvorského a Filipiho se v tomto ohledu rozcházejí. Zatímco bezdomovec tvrdí, že odešel od své manželky sám, Radek má jasno: „Vím, že je řada lidí, kteří si to, že jsou na ulici, opravdu nezaslouží,“ vysvětluje.

„Ale vy se mě ptáte na agresivního, zlého, násilnického alkoholika a gamblera, který léta tak ubližoval celé naší rodině, že ho už víc jak 25 let nepovažujeme za jejího člena. Nepřeji mu nic zlého, ale na ulici se dostal sám,“ doplňuje Filipi, který vedle drobné Lucie vypadá ještě větší.

Jeho otec pak sbírá jídlo z popelnic, občas se mu poštěstí najít něco lepšího. Peníze shání, kde se dá. „Starý papír dávám do sběrny, lahve do výkupu, občas najdu ještě zabalené jídlo, třeba balíček párků, to si pak pochutná tady Lucky,“ svěřil se Dvorský.

Vztah mezi nimi samozřejmě žádný není, Dvorský tak ani nepočítá, že by se snad dostal na svatbu, ke které možná mezi jeho synem Radkem a českou zpěvačkou dojde. Kromě Radka má ještě dva syny, ale nevídá se s nikým.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články