Otec Martina Dejdara si se svým synem neplánovaně zahrál ve Slunce, seno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
martin dejdar
Zdroj: Profimedia

Martin Dejdar bezesporu patří mezi legendy v  České republice. Vytříbený smysl pro humor a role, které jsou s Martinem neodmyslitelně spojené – to si většina českých fanoušků vybaví prakticky okamžitě, jakmile někde jeho jméno zazní. 

Málokdo ale ví, že si herec v  nezapomenutelném českém trháku Slunce, seno, erotika neplánovaně zahrál společně se svým tatínkem. Koho ve filmu ztvárnil syn a koho otec? 

Ve filmu si mohli zahrát i neherci 

Kdo by neznal českou trilogii Slunce, seno… jahody, erotika a pár facek? A právě v  posledním díle umožnil režisér Zdeněk Troška zahrát si i nehercům.  

Ve filmu se tak objevila řada lidí, kterým se nikdy v  životě ani nesnilo o tom, že by se někdy mohli ukázat na filmovém plátně. 

Doporučil syn svého otce? 

Právě díky benevolentnosti režiséra, který má na kontě například i humorem nabitý film Babovřesky, si ve filmu mohl zahrát otec známého herce. 

„Na radu svého syna se ve filmu objevil i Vlastimil Dejdar, který si tu zahrál prezidenta italského JZD,“ odhaluje roli Martinova otce Přehledně24.

Původně měl být do oné role obsazen skutečný italský herec, ale Zdeněk Troška byl vystupováním Vlastimila Dejdara okouzlen natolik, že mu dal ve finále přednost.  

Myslel si, že si z něj syn dělá legraci 

Stejně jako mnoho dalších neherců, kteří ke svému obrovskému překvapení dostali příležitost ukázat se ve filmu Slunce, seno, erotika, byl i Vlastimil zaskočen. 

Když mu syn Martin přijel oznámit, že spolu budou hrát, zpočátku mu to ani nechtěl věřit. A dokonce si myslel, že si z  něj utahuje. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Dejdar (@martin.dejdar)

„Jednou přijel Martin domů do Chrasti a říkal, že spolu budeme hrát ve filmu. Řekl jsem mu ‚Jistě!‘, ale nebral ho vůbec vážně a hned na to zapomněl,“ rozpovídal se Vlastimil Dejdar v  rozhovoru pro Filmová místa.

Poté popsal, že byl nějakou dobu klid a informaci úplně vypustil z  hlavy. O to větší šok prý byl, když mu přišel telegram z  Barrandova, že se má následující den dostavit na natáčení. 

Tři Dejdaři v jednom filmu 

Koho by napadlo, že se otec se synem potkají ve filmu ještě jednou. A k  tomu všemu vezmou do party třetího Dejdara. 

Otec Vlastimil, syn Martin a vnuk Matěj – tahle trojice byla oslovena režisérem Tomášem Magnuskem pro film Stáří není pro sraby. 

„Martina Dejdara si režisér Tomáš Magnusek vybral pro roli plavčíka Kropíka. Jeho tatínkovi přidělil roli penzisty, který s ostatními dědky komentuje dění na plovárně, a syn Matěj hraje mladíka, který kamarádovi přebral holku,“ popisuje iDNES.

Zdroj: Přehledně24, Filmová místa, iDNES

Autor: Natálie Kabourková 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články