Otakar Vávra se láskou k ženám netajil. V 86 letech skončil podruhé u oltáře

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Otakar Vavra
Zdroj: Profimedia

Otakar Vávra byl velkolepý český režisér. V roce 2001 byl vyznamenán Českým lvem za celoživotní přínos české kinematografii. O tři roky později se dočkal dokonce Medaile za zásluhy. Velikán zemřel v roce 2011, bylo mu tehdy 100 let.

Mezi jeho nejslavnější díla patří Romance pro křídlovku nebo třeba Kladivo na čarodějnice. Své práci a zároveň také koníčku podřídil úplně všechno. Opustil kvůli tomu dokonce i školu, původně totiž studoval architekturu, uvádí Blesk.

Ženy často střídal

Během svého života Vávra natočil přes 50 hraných filmů a k téměř 60 titulům napsal scénář. Bohatý měl ale také osobní život, konkrétně ten milostný.

Podle Super se například kdysi otevřeně přiznal k milostnému poměru s manželkou dramatika Emila Artura Longena. Ve svých pamětech uvádí i to, že choval city k vdané Eleně Hálkové. Milostný poměr udržoval i s Adinou Mandlovou.

Ženatý byl režisér dvakrát. S první ženou Helenou měl syna Jiřího. Poté, co se rozvedl, navázal vztah s ženou o 40 let mladší. S režisérkou Jitkou Němcovou nakonec také skončil u oltáře. Bylo mu tehdy 86 let.

Zemřel po zlomenině krčku

Otakar Vávra naposledy za kamerou stál v roce 2006. Tehdy natočil klip k písni Hlava kance. Režisér se dožil úctyhodného věku 100 let. Když prodělal zlomeninu krčku, jeho rodina měla vážné obavy.

Operace sice proběhla dobře, jak ujistili média jeho příbuzní, bylo ale jasné, že v jeho letech bude rekonvalescence velmi náročná. Nakonec bohužel režisér v roce 2011 asi měsíc po operaci zemřel.

Zdroj: Super, Blesk, Deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články