Ornella Koktová řeší synovu nadváhu. Oblékla ho do skautského kroje a poslala na výpravu s oddílem

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Ornelie Koktova a Josef Kokta
Zdroj: Profimedia

Ornella Koktová je zasloužilá matka tří malých ratolestí a má co dělat, aby vše zvládla. Její manžel Josef Kokta totiž nepracuje, na důchod ještě nemá nárok, a tak je péče o zajištění rodiny na Ornelle. A občas prostě nevychází věci tak, jak by měly. Její první syn Quentin trpí nadváhou a sama Ornella přiznala, že je na čase to řešit. V neděli se jí dokonce v centru Prahy ztratil druhý syn Sven. Najdou se však i radosti a jednou z nich se pochlubila na svém instagramu. Ze syna Quentina je skaut.

Nutno podotknout, že je jen dobře pro Quentinovo zdraví, že jej rodiče zapojili do kolektivu dětí, které jezdí na mnoho výletů. Snad vzali rozum do hrsti a syna podpoří ve zlepšení jeho kondice.

Noční můra všech matek

Ornella s manželem Josefem vzala své dvě nejmladší ratolesti na oběd do centra Prahy. Zde však stačila chvilka nepozornosti a poklidný rodinný oběd se změnil v drama.

„Seděli jsme v restauraci ve Slovanském domě. Sven si hrál s kamínky, já se otočila k dceři a najednou byl pryč. Začali jsme s Pepou běhat všude kolem, po restauracích, obchodech, Sven nikde nebyl,“ řekla pro Super.cz po hrůzném zážitku Ornella.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lady Ornella Koktova🇨🇿🌳🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (@ornellakoktova)

Syna se snažili všemožně najít, ale bez výsledku. „Běžela jsem za ostrahou, aby se podívala na záznamy kamer, kudy mohl běžet. Slováč má dva východy, tak já jsem utíkala směrem k Senovážnému náměstí, Pepa zase pasáží na Příkopy. Malej nikde nebyl,“ popisuje dramatický vývoj událostí.

Nakonec museli přistoupit k zavolání policie a zde jim řekli, že se našel nemluvící chlapec na Příkopech. Ornella sice nechápe, jak se syn za tak malou chvilku dostal tak daleko, ale je šťastná, že vše dobře dopadlo.

A kde byl malý Quentin v době rodinného oběda? Na výletě se skautem.

Z Quentina je skaut

Ornella již minulý rok přiznala, že syn má problémy s nadváhou. Ačkoliv údajně jí pětkrát denně a jídlo ani nedojídá, jeho váha stále stoupá nahoru.

„Podle výpočtu BMI, který nerozlišuje tukovou a svalovou tkáň, je Quentin podvyživený. Podle váhy a vzhledu je jasné, že má víc tuků, tudíž to musíme začít řešit,“ uvedla pro Blesk Ornella.

Ornella tehdy sdělila, že jsou si problému vědomi a prvním krokem bude nákup zdravějších potravin, Uvažovalo se však i o tom, že syna pošlou do dětské léčebny. K tomu se nakonec opravdu rozhodli a syn šel do léčebny na jeden měsíc.

Dá se předpokládat, že rodiče dostali doporučení, aby syna zapojili do nějakého pohybového kroužku. A ti zvolili skaut.

Jak Ornella ve svém příspěvku dodává, právě ve skautu se seznámili její prarodiče, a tak je díky skautu vlastně na světě. Skaut vybrala zejména proto, že chtěla „prostředí, kde je na prvním místě přátelství a rovnost.“

Pořízená fotka byla před jeho první výpravou a nelze než doufat, že se mu tam líbilo a bude i nadále pokračovat.

Zdroje: Super, Blesk, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články