Operace princezny Kate byla podle paláce plánovaná. Nikdo z blízkých o ní ale nevěděl

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Catherin princezna z Wales
Zdroj: Profimedia

Minulý týden překvapila celý svět informace o tom, že princezna Kate podstoupila plánovanou operaci břicha. Žádné další informace o jejím stavu prý nebudou na základě přání princezny zveřejněny. Dostupné informace ale dávají mnoho otázek. O plánované operaci totiž nevěděla prý ani rodina. Navíc se veřejnosti nezdá dlouhý pobyt v nemocnici a dlouhá následná rekonvalescence.

Princezna podstoupila blíže nespecifikovanou operaci břicha na luxusní zdravotní klinice v Marylebone.

Londýnská klinika je největší nezávislá soukromá nemocnice ve Spojeném království a může léčit přibližně 155 různých onemocnění. Nejčastěji se ale jedná o ta onkologická.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

Operace byla dle paláce plánovaná

„Její královská výsost princezna z Walesu byla včera přijata do nemocnice kvůli plánované operaci břicha. Operace byla úspěšná a očekává se, že zůstane v nemocnici deset až čtrnáct dní, než se vrátí domů, aby pokračovala v rekonvalescenci,“ znělo oficiální vyjádření paláce.

Na operaci prostaty se chystal i král Karel III., ale o jeho zákroku veřejnost věděla dopředu. Proto vznikly spekulace, s čím přesně je princezna v nemocnici, protože v jejím případě žádné předchozí informace o hospitalizaci nebyly.

Palác nezveřejnil další podrobnosti o stavu princezny, ale uvedl, že to nesouvisí s rakovinou.

Nemocnici okamžitě obsadili novináři a v souvislosti s tím se zároveň dostavily i policejní hlídky. Na návštěvu za princeznou dorazil její manžel a před operací prostaty za ní zašel i král.

Z Williama je aktuálně otec na plný úvazek, a proto omezil své povinnosti, aby mohl být s dětmi Georgem, Charlotte a Louisem.

Dlouhý pobyt v nemocnici svědčí o vážnosti

Nejasnosti o stavu princezny zvýšily další informace. Jednak dlouhý pobyt v nemocnici a pak také následná rekonvalescence, která má dle vyjádření paláce trvat až do Velikonoc.

Server BBC na základě těchto informací uvádí, že její stav musí být vážný. Princezna Kate ale vyjádřila prosbu, že chce, aby její záznamy zůstaly utajeny. „Doufá, že veřejnost pochopí její touhu zachovat pro své děti co nejvíce normálnosti,“ uvádí BBC.

Břišní chirurg pro server Style Caster uvedl, že pokud se nejedná o rakovinu, což palác vyloučil, přichází v úvahu operace slepého střeva, žlučníku, ledvin jater či třeba žaludku. V případě princezny se pak může jednat i o gynekologickou operaci.

O operaci nevěděla ani rodina

Další záminku k pochybnostem o zdravotním stavu princezny přinesl server People, dle kterého ani nejbližší přátelé a rodina netušili, že jde Kate na operaci.

„V rámci jejich širšího okruhu rodinných přátel nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco v nepořádku, a pečlivě střežené zprávy o Katině situaci byly překvapením i pro ty, kteří úzce spolupracují s královskou rodinou,“ uvádí server.

Dle aktuálních informací se Kate vrátila již domů, kde se o ni bude kromě manžela starat i její rodina.

„Její rodiče jsou trvalým faktorem při výchově jejich vnoučat. A budou uklidňující přítomností, až se vrátí do Windsoru,“ uvádí server InStyle.

Nezbývá než věřit, že je princeznin stav opravdu stabilizovaný a že se brzy sama ke svému zdraví vyjádří.

Zdroje: Royal, BBC, Style Caster, People, InStyle, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články