Ondřej Vetchý by si měl pořídit zbroják. Z jeho dcery Rebeky roste prvotřídní kráska

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
ondřej vetchý
Zdroj: Profimedia

Ondřej Vetchý je český herec, který se objevil v mnoha nezapomenutelných snímcích. Dnes je mu padesát osm let a filmu se věnuje už od roku 1978. Kromě toho je také skvělý divadelním umělcem.

Leť, ptáku, leť, je název československého rodinného filmu, ve kterém si Vetchý zahrál svou první filmovou roli. O tři roky později se objevil jako pikolík ve filmu Neříkej mi majore.

V současné době je ale známější spíše svými rolemi ve filmech a seriálech po roce 2000. Mezi ty se řadí například Babí léto, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Jak si nepodělat život nebo Bábovky, které se v kinech objevily teprve v loňském roce.

Na premiéru filmu se osobně nedostavil, poslal za sebe svou krásnou dceru

Vetchý se výletům do společnosti spíše vyhýbá, nikoho tak vlastně ani nepřekvapilo, když na premiéru filmu Bábovky do kina nedorazil. I když novináři byli zklamaní.

Místo něj se ale na místě objevila jeho dcera Rebeka, které je šestnáct let a roste z ní opravdová kráska. Usměvavá dívka už navíc našla své místo v showbyznysu.

V roce 2014 si zahrála ve filmu Všiváci, což je komediální drama, ve kterém si ji otec v hlavní roli pohlídal. O čtyři roky později získala roli také v Pohádkách pro Emu.

I tam na ni Ondřej Vetchý dohlížel, aby se jeho milované dceři nic nestalo, a možná také trochu proto, aby jí dal nějaké ty herecké rady do života.

rebeka vetchá

Zdroj: Profimedia

Jako mladý býval Vetchý přeborníkem v bojových uměních, možná by se mu ale vyplatilo pořídit si na případné nápadníky raději zbroják. Krása Rebeky totiž přitahuje puberťáky už dnes, takže kdo ví, kolik nechtěných nápadníků bude časem mít.

I ocenění za nejlepšího herce za něj přebral člen rodiny

Ondřej Vetchý má na svém kontě několik hereckých výkonů, které byly oceněny nominacemi na různé ceny. Nominován byl například na Evropskou filmovou cenu za roli Dana ve filmu Dům pro dva.

Celkem devětkrát byl nominován na Českého lva, kterého se nakonec dočkal v roce 2012 za roli ve filmu navazujícím na seriál Okresní přebor. Ten běžel na televizi Nova ještě nedávno.

Také v divácké anketě TýTý v roce 2010 zvítězil v kategorii herec. Tuto cenu ale za něj tehdy převzala jeho dcera Veronika. Ta pochází z hercova prvního manželství a je jí dnes třicet osm let.

V současné době žije herec se svou manželkou Irenou, se kterou má kromě Rebeky ještě syna Árona. Na všechny své děti je náležitě pyšný, a ony jsou jistě pyšné na něj.

I když se kontaktu se společností a s novináři herec spíše vyhýbá, nikdy by nedal dopustit na nikoho ze své rodiny. Takže pokud se jeho dospívající dceru pokusí obtěžovat nějaký tajný ctitel, určitě rychle zakročí.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články