Ondřej Trojan považuje sám sebe za feministu. Hlavní pohlaví jsou pouze dvě, říká

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ondrej Trojan
Zdroj: Nextfoto

Ondřej Trojan je významný český producent a režisér. Celý svůj život byl podle svých slov tak trochu problémový člověk. Přesto je na sebe ale dnes hrdý a je se sebou velmi spokojený.

V současné době by prý režisér rád natočil něco ze současného prostředí. A to i proto, že je to jednoduché a on by nemusel zařizovat žádné dobové dekorace, jak přiznal v rozhovoru pro Aktuálně.

„Chtěl bych, aby to byl ideálně příběh nějaké mladé holky. Aby to byl takový pomalý film,“ říká Trojan. „Protože těch Rambů a obecně chlapů, hrdinů, těch je prostě už hodně,“ vysvětluje.

Ženy jsou obdivuhodné

Podle Trojana je ve společnosti málo filmů popisujících to, co všechno musí ženy zvládat.

Muž je podle jeho slov někdo, kdo rodinu živí, žena je ale člověk, který vytváří zázemí a často zůstane na všechno sám, když muž z nějakého důvodu musí odejít.

Režisér o sobě dokonce doslova prohlásil, že sám sebe považuje za feministu.

„Nevím, kolik už je dneska všech pohlaví a mezipohlaví, ale myslím, že je dobře, že hlavní pohlaví máme jenom dvě. Protože se vzájemně krásně doplňují,“ říká.

Problémy s alkoholem

Ondřej Trojan měl dříve problémy s alkoholem. To už je podle jeho slov dnes minulost. Přesto šlo o období, které trvalo 40 let.

„Já jsem při práci nikdy nepil. A měl jsem tu výhodu, že i když jsem se večer neskutečně ožral, tak jsem pak druhý den neměl kocovinu,“ vysvětluje v rozhovoru zveřejněném na facebooku.

Přesto si ale své problémy začal uvědomovat. A když lékaři začali hovořit o tom, že by měl nastoupit na detoxikační pobyt, najednou se u něj projevila pevná vůle a on ze dne na den pít jednoduše přestal, píše v popisku k rozhovoru profil ČT24.

„Tehdy jsem si uvědomil, že tímto nezodpovědným bohémským životem zkrátka nemůžu fungovat. Nebyl bych schopný uživit rodinu,“ říká s tím, že právě jeho blízcí mu pomohli se ze situace dostat.

Zdroj: Aktuálně, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články