Olga Schoberová: 1. československá osobnost na stránkách časopisu Playboy. Vyžádal si ji přímo jeho zakladatel

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Olga Schoberova
Zdroj: Profimedia

V 70. letech 20. století byla považována za sexsymbol nejen československý, ale i evropský. Olga Schoberová hrála celkově ve 22 českých, amerických, italských a německých filmech. A stala se také první československou osobou, která se objevila v časopisu Playboy, a to i na titulní stránce.

Ačkoli ve 40 letech dobrovolně svou kariéru ukončila, mnoho lidí si ji pamatuje dodnes. V současné době je herečce 80 let. Když byla mladá, srovnávali ji často se zahraničními hvězdami jako Brigitte Bardot nebo Ursula Andress.

Potřebovala si přivydělat

Když po skončení střední školy nastoupila Olga do práce, její plat činil 500 korun, píše Super. Není se tak čemu divit, že si potřebovala přivydělat. A jelikož dobře vypadala, začala fotit reklamy.

Jejího půvabu si velmi brzy povšimli filmaři. Proslavila ji nejprve role ostýchavé plavovlásky Winnifred ve westernové parodii Limonádový Joe. Za svůj největší výkon považuje roli ve snímku Kdo chce zabít Jessii?

Do Playboye si ji vyžádal jeho zakladatel

Komedie Limonádový Joe se poprvé lidem představila v roce 1964. Ve stejném roce se také herečka objevila na titulní stránce časopisu Playboy. A jak píše server Krajské listy, vyžádal si ji na focení dokonce samotný zakladatel časopisu Hugh Hefner.

Nepózovala tehdy nahá, ale v černém roláku. Ačkoli před sebou měla slibnou kariéru jako herečka i jako modelka, rozhodla se ve 40 letech odejít do penze. A podle svých slov toho nelituje.

„Hraní mi nechybí vůbec. Víte, já se nikdy necítila být herečkou. A proto jsem taky nikdy nešla za kariérou, nikdy jsem, co se filmu týká, nebyla cílevědomá. Byla jsem jen hezká a to je všechno. A proto si teď také spokojeně a v klidu mohu žít. A věřte, že mi vůbec nic nechybí,“ citoval její slova v roce 2016 iDNES.

Olga žije sama, žádného muže k sobě prý nechce. Velkou oporou je pro ni dcera Sabrina. Ta sice žije v USA, za maminkou do Čech ale pravidelně létá.

Zdroj: Super, iDNES, Krajské listy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články