Olga Menzelová zavzpomínala na manžela u příležitosti jeho nedožitých 84. narozenin. Fanoušky pobavila jejich rituálem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
olga menzelova
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Jiří Menzel zemřel v roce 2020 ve svých 82 letech. Pro jeho ženu Olgu to byl velký šok a velká ztráta, se kterou se dodnes vyrovnává. Na svého muže vzpomíná prakticky denně, některé dny si ho ale připomíná více než jindy. A právě 23. 2. by režisér a herec oslavil své 84. narozeniny.

V den jejich narozenin často vzpomínáme na zesnulé. Je to den, kdy si můžeme připomenout, jakými byli za života, co všechno dokázali, a uvědomit si, že jejich existence na tomto světě měla nějaký smysl. A stejně tak to vnímá i Olga Menzelová, která o svém zesnulém muži napsala krásný příspěvek.

Na instagramu vzpomínkami na Jiřího dojala nejednoho svého fanouška, a někteří se dokonce přiznali i k slzám. Starší společnou fotografií některé ale naopak pobavila. Zavzpomínali tak díky ní na umělce s úsměvem na tváři, jak se sluší a patří.

Oslavy rád neměl

„Dnes by měl Jiřinka narozeniny. Nerad to slavil. Na ty jeho narozeniny jsme vždycky utíkali pryč, nejlépe někam mimo Českou republiku, aby mu je nikdo nepřipomínal. No ale teď utekl dále, než jsem kdy chtěla,“ posteskla si Menzelová na sociální síti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olga Menzelová (@olgamenzelova)

„Ale věřím, že tam na mě čeká. A až dorazím, tak mi jistě vynadá, že jsem měla zpoždění,“ dodala, což některé její fanoušky mírně rozhořčilo. Podle nich by se ona ještě nikam rozhodně chystat neměla. Ačkoli mnozí chápou, jak to bylo myšleno.

„Vždycky, když jsme někam spolu šli, tak Jirka byl rychle hotový, oblečený, připravený. A já většinou stála ještě nahá v koupelně a malovala si řasy. Pak už to dělal tak, že seděl oblečený v bundě nebo v kabátě a čekal na židli. Byl to skoro už takový rituál, kterému jsme se smáli a brali ho s nadhledem. Ostatně jako všechno v našem krásném bláznivém životě,“ zakončila vyprávění.

Vzpomínky plné lásky

Pod příspěvkem se objevuje celá řada komentářů o tom, že nejlepší vzpomínky jsou ty, kterým se člověk může zasmát. Lidé s Menzelovou souhlasí v tom, že je lepší řešit věci s nadhledem a vzpomínat jenom s láskou, neřešit to, co bylo na člověku k nevydržení.

Komentáře jsou plné srdíček a milých smajlíků, lidé jsou rádi, že si mohli takhle na režiséra zavzpomínat. Jiní se dokonce se smíchem svěřují, že i u nich doma se situace s oblékáním a s čekáním na jiné objevuje. „Ano, já tohle přesně znám. Jenže naopak. Já čekám v autě a manžel je ještě v trenkách,“ směje se jedna ze sledujících.

„Olgo, vám to sluší snad na každé fotce,“ píše další fanynka. Ta společně s několika dalšími podotýká, že milý vzkaz Jiřímu Menzelovi ji dojal téměř až k slzám. Ačkoli už je velikán nějakou dobu po smrti, je vidět, že v srdcích svých obdivovatelů zůstane napořád.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články