Olga Menzelová prozradila, jak je na tom rok od smrti manžela. Přiznala, v čem chybovala

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
olga menzelova
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Olga Menzelová je již více než rok vdovou. Její manžel, slavný režisér Jiří Menzel opustil tento svět ve svých 82 letech a naštěstí se to stalo v poklidu domova. Olga ale bojuje s vlastním zdravím.

Před nějakou dobou jí tělo vypovědělo službu a musela najít odborníka, aby se dala znovu dohromady. Navíc uvedla, že udělala jednu zásadní chybu, která všechno ovlivnila. Prozradila to v podcastu na Dvojce Českého rozhlasu. Se svým trápením nemohla zůstat sama, protože by ho nezvládla.

S bolestivou ztrátou bojovala sama, a to byla chyba

„Pomoc psychoterapeuta jsem měla vyhledat daleko dříve, právě proto, že jde o velmi silný, bolestivý a niterný zážitek. Před pár měsíci jsem se dostala do stavu, kdy jsem neuměla ani vstát z postele, cítila jsem tak těžkou vnitřní únavu a vlastně i vnější a pochopila jsem, že se mi ty věci zase vrací,“ popsala Olga své pocity.

Jiří zemřel 5. září 2020 doma ve své posteli, o to horší to pro Olgu byl zážitek. Uvědomila si, že musí dál žít pro svou rodinu a děti a životem jít dál, i když ztráta milovaného člověka bude bolet ještě dlouho.

Prozradila, že se Jiří nebál smrti jako takové, ale jen toho umírání. „Odcházení Jirky nebylo snadné. Byla to pro mne naprosto nová událost. A to, že jsem mu slíbila, že bude doma, je něco naprosto nepřenositelného, něco, co jsem dosud nezažila. Jiřinka se nebál smrti, on se jenom bál toho umírání.“

Beru si ponaučení, příště bych udělala vše jinak, říká Olga

Přiznala, že pomoc psychiatra nakonec jednou vyhledala. Potřebovala poradit, co dělat. „Bylo to v době, kdy jsem chtěla vědět, jak funguje Jirkův mozek. Radkin Honzák se mě zeptal: A co děláte pro sebe? Ti pečující, kteří se o někoho starají, by rozhodně neměli zapomínat na sebe.“

„A ten mi vlastně poradil, ať každý den udělám tři věci jen pro sebe,“ řekla producentka. Ze svého chování si bere ponaučení a příště by se rozhodla navštívit odborníky hned. Olga Menzelová má ale oporu nejen ve svých dětech.

Jejím partnerem je archeolog Miroslav Bárta, se kterým má syna Alberta. Ten byl dlouho utajovaný, protože ještě když žila s Menzelem, počala dítě právě s Bártou. Malý Albert se narodil mimo Českou republiku a svým přiznáním tenkrát Olga šokovala veřejnost.

Zdroj: Dvojka Český rozhlas

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články