Olga Menzelová pomáhá se svou nadací umělcům. Za podporu jí nedávno poděkoval Oldřich Vízner

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Olga Menzelova
Zdroj: Profimedia

Olga Menzelová je v médiích velmi známou osobou a využívá toho mimo jiné k tomu, aby mohla pomáhat lidem, kteří to potřebují. Do poslední chvíle se starala o svého nemocného manžela, režiséra Jiřího Menzela, kterému na sklonku jeho života poskytla veškerou péči. On ale nebyl jediný, komu se rozhodla pomoci.

Do péče o svého muže vynaložila hodně emočního úsilí, netají se ale tím, že to bylo také finančně náročné. Ničeho ale nelituje. Naopak se rozhodla penězi i nadále pomáhat dalším lidem kolem sebe.

Nadační fond

Olga vždy chtěla pomáhat lidem. Díky tomu, že je mediálně známá, má nyní možnost. Proto také vznikl Nadační fond Jiřího Menzela, který si klade za cíl pomáhat umělcům ve složitých životních situacích.

K založení nadace se Olga rozhodla na základě návštěvy slavné zpěvačky, která u nich doma kdysi jejímu manželovi zpívala. Při rozloučení Olze poděkovala ze společnost a řekla jí, že je vděčná za milá slova i finanční odměnu, protože nemá sama moc peněz.

„A v ten moment mi došlo, že tihle umělci, kteří v životě něco dokázali, tak na konci života, když už nemohou pracovat, o ně není důstojně postaráno,“ svěřila se Menzelová v rozhovoru pro České důchody. Češi si podle Olgy málo váží legend a je třeba, aby lidé, kteří mohou, pomáhali.

Pomáhá Víznerovi

Olga v minulosti pomohla celé řadě umělců. V nedávné době se na internetu objevilo například poděkování od Oldřicha Víznera, kterému její nadace také výrazně pomohla. Vízner podle Blesku trpí Parkinsonovou chorobou.

„Herci neodchází do důchodu, herci hrajou, dokud můžou. Jsem vděčný Nadačnímu fondu Jiřího Menzela za podporu a možnost nadstandardní péče v době, kdy už ze zdravotních důvodů nemohu hrát,“ uvedl herec v poděkování.

Menzelová se snaží vyvrátit myšlenku, že všichni herci jsou na tom finančně dobře. Podle ní je třeba, aby si lidé uvědomili, že i slavné osobnosti to kvůli nemoci či věku mohou mít finančně náročné. Dělá ale maximum prý také proto, aby na ni její zesnulý muž mohl být hrdý.

Zdroj: České důchody, iDNES, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články