Olga Menzelová bufetí u popelnic. Našla v nich i návod, jak uklidnit rozjeté děti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
olga menzelova
Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Lidé někdy vyhodí do popelnice i to, co se jiným ještě hodí. Někdy člověk k popelnici něco odloží, protože vlastně i doufá, že to třeba ještě někomu jinému poslouží. A ani slavné osobnosti se občas nebojí podívat se, co zajímavého odpadky nabízejí. Příkladem je i Olga Menzelová.

Nikdo se sice nebude hrabat ve shnilých odpadcích, pokud je ale na první pohled vidět, že u popelnice nebo v ní, leží něco, co by se dalo ještě využít, nejspíš není ostuda se podívat. Olga Menzelová na svůj Instagram sdílela video a ukázala v něm, co všechno se dá objevit.

„Máme zajímavý nedělní program. Bufetíme na Hradčanské u popelnic,“ popsala a ukázala fanouškům ve videu popelnici plnou starých knih. A mezi nimi objevila i takové, které byly opravdu zajímavé. Dokonce si jich prý pár odnesla domů.

Našla návod na své děti

Olga ve videu ukázala celou řadu knížek, popsala, že jsou některé dokonce přes 80 let staré, nad některými se doslova rozplývala. Objevila v popelnici třeba staré záznamy o stavbě metra, ručně lepené památníky a celou řadu knížek, které už jednoduše někdo nechtěl.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olga Menzelová (@olgamenzelova)

Nejvíce ji ale zarazila jedna malá knížečka s názvem Zamlklé děti. „Všimněte si, je tady trumpeta, deštník, kouzelnický cylindr a rukavice. Já si to asi vezmu domů a nastuduji to, protože naše děti rozhodně zamlklé nejsou,“ zasmála se Olga ve videu.

„Senzační antikvariát v popelnicích na Hradčanské. Zn. Vše zdarma,“ dodala v popisku. Zdá se, že si tak domů odnesla sama víc než jednu knihu a mnoho dalších fanoušků nejspíš inspirovala k tomu, aby kouzelnou popelnici plnou knih navštívili.

Pro knihu i do popelnice

Fanoušci se s Olgou shodují na tom, že pro knihu by klidně bez problému vlezli i do popelnice, mnohým jenom nejde na rozum, proč je někdo nenechal třeba v bedně vedle, nebo proč s nimi nezašel do antikvariátu, kde by za ně možná ještě něco dostal.

„Nikdy bych nedokázala vyhodit knihu,“ píše jedna ze sledujících a další s ní souhlasí a dodávají, že i kdyby ji měli nechat někde na pultech v obchodě zadarmo, do popelnice by ji nedali. Navíc existují veřejné knihovny, kam se dají podobné věci také odnést.

Olga tak sice naplno prohlásila, že bufetí, ale nikoho to nepohoršilo, naopak všem udělalo radost, že si cení i věcí, které už někdo jiný vyhodil. U fanoušků si tak svým popelnicovým výletem vlastně poměrně šplhla a ještě je inspirovala k výletu na Hradčanskou.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články