Olga Lounová zdědila po mamince kromě krásy i empatii. Celá rodina pomáhá uprchlíkům, rodiče jich ubytovali dokonce třicet

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Lounova Olga
Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Olga Lounová je v jednom kole, ale i přesto si ve svém nabitém programu najde prostor pro pomoc těm, kteří to potřebují. V současné době tak zpěvačka ubytovává rodinu z Ukrajiny a zkouší jim najít dovolenou. A protože se u nich v rodině nedědí jen krása, ale i empatie, tak její rodiče pomáhají také.

Ubytovat u sebe rodinu z Ukrajiny je velká odvaha a výzva. Mnoho lidí se s tím ale skvěle popralo a vlna solidarity je až neuvěřitelná. Rodiče zpěvačky však měli možnost a prostor, tak uprchlíků ubytovali rovnou 30!

Krása se v rodině dědí

V případě zpěvačky jablko od stromu daleko nepadlo, jak se říká. Když před dvěma roky Olga sdílela fotku se svými rodiči, bylo jasné, po kom zdědila svou krásu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olga Lounová (@olgalounova)

„Tak to jsou naši! Tulí se k sobě i po 40 letech! No je to tak, protože geny nezapřeš, tak se k nim tulím taky. Není nic hezčího než je vidět, jak se drží za ruku a jak pořád něco probírají a plánují a budují. Jsou to prostě úžasňáci a jsem moc vděčná, že jsem jejich holčička (nevím, jestli jsou rádi i oni, ale děti si nevybíráš)! Miluju Vás,“ napsala k fotce zpěvačka.

Její fanoušci si hned všimli podoby s maminkou. „Tak to je mega fotka! Už chápu, po kom máš to neskutečné charisma, po obou,“ napsala jedna z fanynek.

Kromě krásy však po mamince zdědila i empatii, což se nyní projevuje například tak, že jak zpěvačka, tak její maminka nezištně pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny.

Rodiče ubytovali 30 uprchlíků

Olga má byt, ve kterém běžně žijí nájemníci. Po vypuknutí konfliktu na Ukrajině byt poskytla uprchlíkům z Ukrajiny. Ubytovala zde dvě ženy s dětmi a jejich babičku.

„Nyní už obě maminky pracují a děti chodí do školy a školky. Babička je vyzvedává, dělá s nimi úkoly a pomáhá s chodem domácnosti. Takže se mají dobře. Je to ale těžké v tom, že už se jim stýská. Obě maminky mají manžely na Ukrajině, kde stále bojují. Zatím jsou naštěstí oba dva v pořádku. Ale je to pro rodinu velká změna, žili všichni v domku, kde pěstovali zeleninu a ovoce, a teď se tísní v bytě v Praze a neví, kdy se budou moci vrátit,“ uvedla zpěvačka pro Život v Česku.

Nyní dokonce uvažuje, že by je vzala někam na dovolenou nebo zaplatila dětem nějaký tábor. Prý jim něco zkusí zařídit přes organizace pomáhající uprchlíkům.

Olgu hřeje u srdce, že není v rodině jediná, kdo pomáhá. „Moji rodiče mají objekt, kde se konají svatby, oslavy a podobně. Mají tam několik apartmánů a v těch nyní ubytovávají třicet lidí, je to několik rodin. Kromě nich a rodiny v mém bytě se staráme ještě o další rodinu. Pochopitelně se tak nevídáme úplně denně, protože je toho hodně, ale jsme jim neustále k dispozici, kdyby bylo třeba nutné něco zařídit a podobně,“ uvedla zpěvačka.

Je tedy více než jasné, že rodiče, ani zpěvačka se nenudí a jejich solidaritu lze jen pochválit.

Zdroje: Život v Česku, Blesk, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články