Oldřich Kaiser před 3 lety prodělal infarkt. Životní styl nezměnil, prý mu pomáhají cigarety a láska

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Oldrich Kaiser
Zdroj: Karel Kopac Karel Kopáč / CNC / Profimedia

Náš oblíbený komik Oldřich Kaiser v polovině července 2019 prodělal infarkt myokardu. Měsíc a půl poté byste to ale do něj neřekli, protože si užíval společenského života a tančil s partnerkou Dášou Vokatou. Jak vnímá prodělaný infarkt dnes?

Průměrný infarkt

Když v červenci roku 2019 řádil na festivalu Magorovo Vydří, málokdo by věřil, že tři dny na to skončí v pražském IKEMu kvůli infarktu myokardu.

Po 4 dnech však podepsal reverz a z nemocnice doslova utekl na chalupu své bývalé manželky Nadi Konvalinkové na Příbramsku.

Kdo by si však myslel, že zde komik ležel a odpočíval, tak byl na velkém omylu. Byl zde totiž se svou partnerkou Dášou, která pravidelně na své sociální síti informovala o tom, co právě společně s Kaiserem dělají.

Dle profesora Pirka se jednalo o „průměrný infarkt“, což Kaiser nenechal bez komentáře a naoko se rozohnil.

„Když tady vidím profesora Pirka, který prohlásil v tisku, že Kaiser měl jakýsi průměrný infarkt, no to mě tak nasralo, teda naštvalo. Jaký průměrný infarkt, já nesnáším průměry, kdybyste si alespoň vymyslel něco exotického,“ řekl s humorem sobě vlastním při jednom z prvních rozhovorů po prodělaném infarktu.

Infarkt jako položka v životopisu

Kaiser nebyl úplně příkladný pacient. Chvíli po útěku z nemocnice byl na summitu ve Vídni a pózoval vedle hudebního skladatele a pedagoga Univerzity Karlovy Vladimíra Franze. Pár dní po návštěvě Vídně pak poskakoval se svou partnerkou na tanečním parketu!

„Hurá, díky vám se pořád držíme v hitparádě,“ napsala tehdy k fotce na facebookových stránkách Vokatá. Využila tak příležitosti, aby zpropagovala jejich společný hit Adieu, který nazpívali pod jménem Oldáš.

Změnilo se tedy něco v Kaiserově životě? V té době bylo totiž zřejmé, že herec si jede dále ve svých zaběhnutých kolejích.

„U mne se nezměnilo nic, akorát jsem měl ten infarkt. Tak si to teď dávám do životopisu,“ říká nyní komik.

Svůj životní styl nezměnil a i nadále pracuje. Srdce si prý zatím nestěžuje, a tak ve svém životě nic nezměnil a ani se nedal na přehnaný zdravý životní styl. Ale něco dle něj jeho srdci opravdu pomáhá.

„Ježíšmarjá, tak určitě láska. Pak cigára, občas. Taky erotika, i když ta s věkem pomalu odchází. No a samozřejmě zamilování, to je srdci prospěšné. A pak je dobré také srdce s omáčkou a knedlíkem,“ řekl pro iDNES.

Zdroje: Blesk, Super, iDNES, Facebook

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články