Oldřich Kaiser bojoval s alkoholem dlouhé roky. Díky své současné ženě si udržuje spořádaný život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Oldrich Kaiser
Zdroj: Karel Kopáč / CNC / Profimedia

Oldřichu Kaiserovi je dnes 67 let. Ve svém životě prošel herec, zpěvák a komik mnoha filmovými rolemi, rozmanitý byl ale i jeho život. Dnes žije poměrně spořádaně, vděčí za to ale především své manželce Dáše Vokaté, kterou si vzal v roce 2020.

Když se dali před 11 lety dohromady, mnoho lidí jejich vztahu nedůvěřovalo, uvádí server Prima Ženy. Herec byl bohém, žil nespoutaným životem a holdoval hodně alkoholu. To se ale s láskou k Dáše změnilo.

Když v roce 2019 prodělal Kaiser infarkt, řekl si, že není víc na co čekat. Svou partnerku si tak tajně vzal. „Je to tak, ale skoro nikdo o tom neví, možná tak dva lidé. Bylo to poměrně rychlé rozhodnutí. Jednalo se v zásadě jen o civilní obřad bez hostů,“ citoval tehdy slova jeho kamaráda Blesk.

Nevěděla, o koho jde

Když se v roce 2012 seznámili, písničkářka Dáša Vokatá údajně neměla tušení, že je Oldřich Kaiser známý. „Vůbec jsem netušila, že na něco hraje. Popravdě jsem ani nevěděla, že je filmový herec. Já vůbec nevěděla, že je tak slavný! Kdybych to věděla, asi bych se neodvážila ho oslovit,“ smála se.

Stejně tak Kaiser nevěděl nic o ní, přiznává ale, že ho zaskočila její neznalost. Podle jeho slov ho totiž na ulici poznával každý. Právě to, že se vzájemně neznali, možná prý mělo nakonec na jejich vztah vliv.

Změnila ho

Alkohol stál za rozpadem vztahu mezi Kaiserem a jeho ženou Naďou Konvalinkovou. Další manželka mu ale naopak z krize pomohla. I když pravdou je, že v tom velkou roli hrály také pobyty v léčebně.

Až třetí protialkoholická léčba byla konečně úspěšná. Díky Dáše se dokázal Kaiser udržet a alkoholu odolat. A ačkoli dodnes se svou závislostí bojuje, udělal velmi výrazné kroky a daří se mu žít spořádaným životem.

Sama Vokatá to podle serveru Prima Ženy neměla v životě snadné. V době dospívání jí tragicky zemřel otec. Odešla z domova a usadila se v Rychnově. V roce 1980 tak byla nucena emigrovat do Rakouska. Právě tam má dnes byt a právě tam si také vzala Kaisera.

Možná i proto, že si v životě prošla mnohými ranami, rozumí svému muži a dokáže ho podpořit za jakékoli situace. I když Oldřich Kaiser nebyl vždy dokonalým a má stále na čem pracovat, ona při něm stojí a on si toho váží.

Zdroj: Prima Ženy, Blesk, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články