Oblíbený herec Vladimír Dlouhý by oslavil 64. narozeniny. Jeho život skončil kvůli alkoholu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vladimir dlouhy
Zdroj: Radek Kalhous / MAFRA / Profimedia

Herec Vladimír Dlouhý podlehl v roce 2010 rakovině slinivky a žaludku. Přispěl k tomu také sám, protože vedl nezdravý životní styl a holdoval alkoholu i cigaretám.

Po sobě tu nechal dospělou dceru, dvojčata a také manželku Petru Jungmanovou. Ta na svého muže vzpomíná pouze v dobrém, na druhou stranu s ním zažila i krušné chvilky, které si připomněla v rozhovoru pro Novinky. Dlouhého můžete znát z mnoha pohádek i filmů.

Držitel Českého lva

Působil nejen ve filmových a v televizních počinech, mezi které patří Arabela, Kajínek, Hlídač č. 47 nebo S čerty nejsou žerty, ale dařilo se mu také na prknech, co znamenají svět. Hrál v Divadle Bez zábradlí a ve Vinohradském divadle. V hereckém světě vynikal, v soukromí ale byly jeho nejlepší přátelé alkohol a nikotin.

I když bojoval o holý život, svých zlozvyků se nevzdal. Na přelomu tisíciletí mu praskly žaludeční vředy a musel do nemocnice. Dlouhý sice přežil a lékaři mu radili změnu životního stylu, ale nedal na ně a dál kouřil i pil. Zanedlouho poté přišla rakovina.

Skončil znovu v nemocnici, odkud ho lékaři pouštěli pouze na představení v divadlech. Byl na kapačkách, jenže během propustky stihl navštívit i oblíbenou hospůdku. Ke změně v životě ho nedonutila ani jedna z jeho manželek. Jako první si vzal Gabrielu Heřmanovou, se kterou má dceru Danielu.

Bratr Michal se o rodinu postaral

Podruhé byl ženatý s Petrou Jungmanovou, s níž má dvojčata Jiřího a Jana. Ačkoli byl herec těžce nemocný, pracoval do posledního dechu. Svou diagnózu netajil, ale nikdo přesně nevěděl, jak na tom opravdu je. K jeho stavu se vyjádřil i režisér Petr Jákl. „Vždy ale působil tak, jako by si hrozivý konec nepřipouštěl,“ řekl pro Blesk.

Manželka Petra v době smrti Dlouhého zůstala sama na malé děti. Dvojčata potřebovala tátu stejně jako mámu, proto se musela situaci postavit čelem. Sama řekla, že to s manželem neměla jednoduché.

„Bylo to moc hezké období, ze kterého mi zůstalo to nejcennější – dva skvělí a zdraví synové,“ řekla pro Novinky. „Oba se věnovali florbalu, Janík ho intenzivně hraje dodnes. Jirka chodí na airsoft a rekreačně s dědou trénuje ping-pong. Ten si s ním vždycky ráda zahraju, ale už mě často poráží,“ prozradila, co dělají dnes.

Starší dceru Danielu si vzal pod svá křídla Michal Dlouhý, Vladimírův bratr a také herec. Byl například na jejím maturitním plese a nechybí ani při jiných důležitých příležitostech. Kontakt ale udržuje také s Vladimírovou ženou Petrou a svými dvěma synovci.

Zdroj: Novinky, Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články