Norská konkurence Libušky Šafránkové? Kdepak, na naši Popelku nikdo nemá

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ceska popelka safrankova
Zdroj: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Tři oříšky pro Popelku jsou naší nejoblíbenější pohádkou, a to nejen na Vánoce. Norové se rozhodli natočit svou verzi, která je té naší velmi podobná.

Kdo se ale nepodobá naší Popelce, je hlavní hvězda norské pohádky Astrid S., která se nedá s Libuškou Šafránkovou srovnávat. Od Čechů, kteří svou Popelku milují, to pěkně schytala, a to film ještě není ani oficiálně venku.

Lidé se pouštějí do blonďaté Astrid

„To že má být krásná Popelka?“ nebo „Kde to koště vzali?“ jsou nejčastější otázky, které padají na internetu. Objevují se komentáře v diskuzích, lidé o novém filmu z Norska mluví také na sociálních sítích.

Některé komentáře poukazují nejen na obsazené herce, ale také na zbytečné efekty ve filmu nebo jiné věci, které naši klasickou pohádku nepřipomínají ani trochu. Dokonce se objevila slova, že pohádka už patří do fantasy.

Vorlíček už dříve odmítl tento film režírovat, přitom dostal nabídku přímo od Norů. Podle eXtra.cz se měl režisér omluvit s tím, že už žádnou zimní pohádku natáčet nechce, ale podle fanoušků je hlavní důvod jiný.

Nelíbilo se mu převyprávění, podle kterého Norové film natočili. Ten už je hotový, některé pasáže jsou přesně přepsané podle českého scénáře, Norové dokonce nazpívali český hit Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?, což z filmu dělá věrnou kopii.

Uvidíme, jak si film povede v kinech

„Remaku pan Vorlíček velice fandil, ale zároveň z něj bylo cítit, že si je jistý tím, že jeho mistrovství stejně překonat nelze,“ tvrdí v tiskové zprávě Pavel Berčík z Evolution Films, který pro Nory získal licenci společně s norskými producenty.

Norská verze ale převzala také jednu ryze typickou českou věc – jednu z rolí bude dabovat Pavel Trávníček, který si vedle Libušky zahrál jednu z hlavních rolí a ztvárnil prince. Paradoxem je, že v české verzi Popelky sice hrál, ale jeho hlas namluvil někdo jiný, protože se autorům nelíbil jeho nelibý tón.

Pohádka by měla do českých kin přijít den před Štědrým dnem. Očekává se, že lidé se půjdou na film podívat hlavně z důvodu, aby ho mohli co nejvíce porovnat s českou Popelkou a následně na internetu kritizovat, co se tvůrcům nepovedlo.

Zdroj: ahaonline.cz, super.cz, eXtra.cz, YouTube

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články