Noc hrůzy a strachu. Gabriela Soukalová se ztratila v Alpách, objevili ji až další den promrzlou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
gabriela soukalova
Zdroj: Profimedia

Bývalá biatlonistka a moderátorka Gabriela Soukalová si svůj pobyt v italském Livignu nejspíš představovala jinak. Místo pohody a klidu ale zažila noc plnou hrůzy a strachu. Ve středu totiž vyrazila do hor na projížďku, zpátky se ale už nevrátila.

Soukalová se v chladném počasí ztratila v horách. Informoval o tom server CNN Prima NEWS, podle kterého začali během noci ze středy na čtvrtek záchranáři prohledávat oblast, kde se podle předpokladů měla moderátorka nacházet.

Nakonec se jim ji najít podařilo. Prochladlá a vyděšená byla objevena v nadmořské výšce 2 270 metrů. Nic se jí ale naštěstí nestalo a se záchranáři se mohla vrátit do tepla, kde celou situaci rozdýchala. O události napsal i zahraniční web La Provincia di Sondrio.

Dovolená, kterou nečekala

V italském Livignu je Gabriela se svým manželem na dovolené. Že si ale místo odpočinku projde doslova noční můrou, to nejspíš nečekala. Ve středu odpoledne se rozhodla, že vyrazí na kole sama trochu potrénovat.

Když se ztratila, stihla prý ještě informovat mobilním telefonem o své pozici, pak ale veškerá komunikace s ní ustala. Naopak nastal u mnohých strach, zda je sportovkyně v pořádku. Do akce tak vyrazili záchranáři.

Ačkoli Soukalová ještě předtím, než se jí vybil mobilní telefon, informovala o tom, kde zhruba se nachází, záchranářům a hasičům se ji nejprve nedařilo najít. Každou minutou tak stoupalo napětí a strach o ztracenou bývalou biatlonistku.

Šťastný konec

Příběh má nakonec šťastný konec. Gabrielu se po několika hodinách pátrání podařilo objevit. A to až ve čtvrtek, kdy někdo zaslechl její křik na protějším svahu hory u jezera Livigno.

Náhodný kolemjdoucí hned dal vědět záchranářům, kteří se daným směrem vydali a objevili Soukalovou unavenou, promrzlou a vysílenou. Podle dostupných informací měla být k ošetření dopravena vrtulníkem.

Je jasné, že příště si dá Soukalová pozor na to, zda má nabitý mobilní telefon, než vyrazí ven v místě, které nezná. A nebo bude raději trénovat někde blíž civilizaci. Podobný zážitek si pravděpodobně jen tak zopakovat nechce.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Blesk sport

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články