Nina Smitová: Dcera Dagmar Havlové dává přednost soukromí a jako soudkyně se s tím prý moc nemaže

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Dagmar Havlova s dcerou
Zdroj: Profimedia

Dagmar Havlová patří mezi naše herecké legendy a zároveň mezi bývalé první dámy. Není se tak čemu divit, že je neustále v hledáčku médií. Její dcera Nina se naopak snaží, aby se v tomto hledáčku moc nevyskytovala. Kdo je a co dělá dcera Dagmar Havlové?

Dcera Nina je jedinou dcerou Dagmar Havlové, kterou má herečka z předchozího manželství s Radvítem Novákem. Narodila se v roce 1976 a po svatbě převzala jméno manžela Smitová.

Klaus mohl zamíchat jejím osudem

Nina vystudovala práva a následně se z ní stala soudní čekatelka na Obvodním soudu pro Prahu 1. Server Aha! v roce 2010 upozornil na paradoxní situaci, že její osud bude mít v rukou prezident Václav Klaus, který ale neměl v lásce Václava Havla.

Nina ale tou dobou byla na mateřské dovolené s dcerou Sofií a neměla splněnou potřebnou praxi a zkoušky. V roce 2011 se navíc narodila druhá dcera Stella, a Nina tak měla úplně jiné starosti.

A ve chvíli, kdy se vrátila do práce a měla vše splněno, již nebyl prezidentem Václav Klaus. A tehdejší prezident Miloš Zeman ji v roce 2015 soudkyní jmenoval.

S dcerami jí dle serveru In Story ráda pomáhala babička, když zrovna soudila. Ta se mimo jiné v té době nechala pro server iDNES slyšet, že jí vnučky dělají radost.

Média hledají skandál, který není

Do hledáčku médií se Nina dostala opět v roce 2013, když dorazila pozdě na na zádušní mši za zesnulého exprezidenta v kostele sv. Anny na pražském Starém Městě.

Deník Blesk si okamžitě povšiml, že vedle Dagmar Havlové stála původně jiná žena a teprve asi po deseti minutách dorazila opora v podobě dcery.

V tom samém roce se o Nině psalo znovu, když ji reportéři deníku Blesk zachytili, jak zajíždí autem s dcerou na klíně do domu v Dejvicích, kde žije.

Reportéři nelenili a oslovili odborníka Jana Pechouta z BESIPU, který označil toto chování za nebezpečné.

A to je tak nějak vše, co se dá o životě Niny zjistit. Společnosti se nevyhýbá, matku občas někam doprovodí nebo se objeví na nějaké společenské události, ale nerozdává rozhovory.

Moc se s tím nemaže

Vzhledem ke své profesi si musí dávat pozor na reputaci a nemůže si dovolit žádný skandál. A jaká je soudkyně?

Server Známý soudce dává možnost ohodnotit práci jednotlivých soudců a Nina má hodnocení čtyři, z nichž jen jedno je pozitivní.

„Moc se s tím nemaže, v opatrovnických sporech 2 stání a hotovo. Ale u nás rozhodla dobře. Na rozdíl od jiných soudců dobře pracuje s informačními technologiemi, během líčení si dokázala najít potřebné informace online,“ dostalo se soudkyni pochvaly. V jiném komentáři ale byla například osočena z toho, že bere úplatky.

Funkce soudkyně je prostě velmi nevděčná a vyžaduje velkou dávku odolnosti vůči takovým komentářům. Jako dcera první dámy si ale Nina toto musela osvojit, a tedy ji takové komentáře jistě nechávají v klidu.

Zdroje: Aha!, In Story, Blesk, iDNES, Známý soudce

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články