Nikol Leitgeb vyzývá fanoušky k pomoci: Adventní neděle se mají stát dny dobrých skutků

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Stibrova Nikol
Zdroj: Profimedia

Nikol Štíbrová, nyní Leitgeb, je známá herečka, moderátorka, ale především influencerka. Jejím hlavním polem působnosti je Instagram, kde má přes 600 000 sledujících. Teď se rozhodla pro krásnou věc, a to vyplnit adventní čas sbírkami, které mohou lidem změnit život.

Nikol je jednou z nejznámějších osobností českého internetu. Na svém Instagramu má 637 tisíc sledujících, které zásobuje fotografiemi a příběhy ze svého rodinného života.

Matka, moderátorka i herečka

Kromě toho je také jednou třetinou oblíbeného uskupení 3v1, jejichž videa se stala téměř virální. Stejně tak jimi navrhované oblečení, kde nechybí hesla typu: „Bude prdel“ či „Jsem pořád hratelná“. Svou show mají taky v éteru Evropy 2.

V neposlední řadě je i matkou na plný úvazek. Z předešlého vztahu má syna Mathiase, kterému jsou čtyři roky. Na jaře letošního roku se Nikol provdala za svého partnera Petra Leitgeba a za měsíc se jim narodil syn Tobias.

Čtyřikrát adventní zázrak

Zábavná influencerka se také věnuje charitativní činnosti. Jako 3v1 každý rok pořádají Charitativní bazárek, jehož výtěžek šel letos do nadace Veroniky Kašákové, která podporuje děti z dětských domovů. Občas také vyzývá své sledující, aby se do některé sbírky zapojili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený n i k o l l e i t g e b (@stibrovicnikolka)

Stejně tak to udělala nyní. Na svém Instagramu zveřejnila krásnou vánoční výzvu. Jejím cílem je, aby její sledující, nebo kdokoliv jiný, zaslal každou adventní neděli sto korun na předem vybranou sbírku. Pokud by to Nikol vyšlo, tak by byly čtyři sbírky na Štědrý den bohatší dohromady o téměř dva a půl milionu korun.

Ocenění za dobročinnost

Sbírky ještě ani nebyly vybrány, ale lidé už myšlenku hromadně sdílí a podporují. Mnoho lidí oblíbené moderátorce píše, že využít sociální sítě tímto způsobem je zkrátka úžasná myšlenka.

To, že Nikol dokáže své sledující vyburcovat k obdivuhodným věcem, dokazuje i fakt, že v letošním roce získala cenu od Fóra dárců pro osobnost filantropie. Ocenění ji sice potěšilo, ale sama si uvědomuje, že je „pouhý“ zprostředkovatel.

„Je to radost. Ale já jsem pořád jen někdo, kdo lidi vyzval k pomoci. Navíc přes Instagram. Proto jsem taková nesvá o tom nějak moc mluvit, nebo si dokonce jít převzít cenu za osobnost filantropie. Ta cena je pro ty tisíce dalších lidí, kteří se do pomoci pokaždé zapojí, byť třeba jen stovkou, protože už pochopily, že i ta stokoruna má smysl,“ vysvětlila v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Zdroj: Instagram, Hospodářské noviny

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články