Nikol Leitgeb dává na instagramu prostor babičce. Ta fanoušky naučila nový recept, pobavila je a udivila svým elánem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
nikol leitgeb
Zdroj: Nextfoto

Nikol Leitgeb se na instagramu chlubí nejčastěji se svými dvěma dětmi. I zbytek její rodiny je ale zajímavý. V poslední době se hned několikrát stala hvězdou jejího profilu babička Lída. Ta totiž dělá vynikající jídla a její recepty si hereččini sledující hned zamilovali.

„Tohle je babička Lída. Ona je vlastně už takový influencer, jenom o tom neví. Třeba její lívance fanoušci milují a říkají jim ‚lídance‘,“ představila na začátku videa svou babičku Nikol. Starší žena se směje a podotýká, že se měla před natáčením učesat. Očividně má i smysl pro humor.

Pak Nikol připomněla recept na babiččiny zmíněné lívance, a dokonce ho sdílela znovu také do stories. V příspěvku se na něj totiž opět ptal nespočet sledujících. „Dneska si společně ale připravíme nudle do polévky,“ upozornila Nikol po úvodu videa a pustily se s babičkou do práce.

Na svůj věk nepůsobí

„Babi Lída a její recept na nudle do polévky. Připadala jsem si celou dobu jako Jiřinka Bohdalová, která ve svých pořadech o vaření vykukuje za zády vařícího a klade všetečné otázky. Ale v téhle show je hvězda tady paní kuchařka. Nejvíc. 91 let,“ napsala Leitgeb v příspěvku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený n i k o l l e i t g e b (@stibrovicnikolka)

Na 91 let její babička rozhodně nevypadá a vnímají to i fanoušci. Jeden z nich dokonce se smíchem připsal, že příště by mohly holky natočit návod na to, jak vypadat o dvacet let mladší.

Domácí nudle babičky Lídy

Co se týče nudlí, je to podle Lídy velmi jednoduché. Do misky si přes sítko nasypala zhruba tři čtvrtě kilogramu mouky a přidala čtyři vajíčka. Potom na každé vajíčko přidala dvě lžíce studené vody. „Mouka se bude postupně přisypávat, aby vzniklo těsto takové akorát,“ vysvětlila kuchařka.

Žádné kuchyňské roboty prý Lída nepoužívá. „Já mám jenom šlehač. A to mi stačí,“ řekla s tím, že těsto si stejně nejlépe propracuje rukama. Fanouškům pak Nikol ukázala detailní záběr na hnětení těsta.

Z toho nakonec babička udělala na stole čtyři tenké placky, jednu si dokonce vyválel i manžel Nikol Petr. Pak nechala babička placky hodinu odpočívat, nakonec je nakrájela na nudličky a ty dala usušit na plech. Závěrem pak všechno přesypala do uzavíratelné dózy.

Na závěr se Nikol babičky zeptala, jak dlouho jí nudle v dóze asi tak vydrží. „No než to sníš,“ odpověděla Lída se smíchem a pobavila nejen Nikol a jejího manžela, ale i velkou část fanoušků v komentářích, které rovněž udivila svým elánem.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články