Nevyřčená pravda o přitažlivých a usměvavých pin-up modelkách. Jejich sláva je nakonec přivedla do hrobu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Margarita Carmen Cansino
Zdroj: Profimedia

Pin-up modelky jsou ženy, které pózují pro plakáty nebo kalendáře a mají být symbolem krásy a přitažlivosti. Nesnaží se prezentovat žádnou uměleckou myšlenku, ale spíše propagovat nějaký produkt, ve většině případů však pouze zaujmou široké masy svou krásou.

Pin-up modeling by se dal nazvat také tvořením takzvaných sex-symbolů, které zaujmou diváky na první pohled a při pohledu na ně si každý řekne jediné: Chci být jako ona. Jenomže ve skutečnosti se za krásou a dokonalostí skrývaly mnohdy velmi tragické a drsné příběhy. Ty přinesl server Grunge.com.

Jean Harlow

Modelka Jean Harlow byla ve svých 22 letech už proslavená. Teprve tehdy ale potkala muže, který ji dostal do showbyznysu. Z pouhé pin-up modelky se stala herečkou a producent, který ji k filmu dostal, si ji později také vzal.

Jenomže po pouhých dvou měsících jejich vztah skončil. Manžel Harlow byl nalezen mrtvý s průstřelem hlavy. Později se díky vyšetřování zjistilo, že byl zastřelen někým, kdo tvrdil, že je jeho druhá žena.

Jean Harlow se musela smířit s tím, že její zesnulý muž ji celou dobu podváděl. Byl ženatý s dalšími dvěma ženami. Ona se kvůli zlomenému srdci léčila s depresemi, a nakonec zemřela na selhání ledvin, které bylo způsobené kombinací léků.

Bettie Page

V roce 1957 byla Bettie Page na vrcholu své slávy. Lidé ji poznávali na ulici, protože byla kráskou z plakátu. Pak ale zmizela z očí všech a až v roce 2008 se o ní začalo mluvit, protože ve svých 85 letech zemřela.

Nikdo neměl tušení, co se dělo v jejím životě poslední roky. Až po její smrti vyšlo najevo, že modelka bojovala s depresemi, napadla manžela s nožem v ruce, a dokonce se kvůli přibývající váze způsobené léky několikrát pokusila spáchat sebevraždu.

Olive Thomas

Ve svých šestnácti letech si usmyslela, že se stane pin-up modelkou. Jenomže na to byla příliš mladá a nikdo jí neřekl, že by se měla věnovat raději jiným věcem. Později jí to provázelo celý život.

Odjela do New Yorku, kde fotila na plakáty mnohdy i nahé fotky a byla považována za nejkrásnější dívku města. Později se stala herečkou němého filmu a vdala se za Jacka Pickforda.

S ním odletěla na líbánky, z nich se ale nikdy nevrátila. Ze všeho stresu okolo její popularity trpěla častými bolestmi hlavy. Jednoho večera vypila něco, o čem si myslela, že je to aspirin. Bohužel to byla rtuť. Po příjezdu do nemocnice byla už bez hlasivek a slepá, zemřela o dva dny později ve věku 25 let.

Margarita Carmen Cansino

O příběhu této modelky informoval poměrně nedávno deník LA Times. Žena, která se prezentovala jako Rita Hayworth, změnila během svého života mnohem víc než jen své jméno.

Její otec ji jako mladou týral. Zvýrazňoval její latinské rysy a vystavoval ji před lidmi. Ona nakonec neuměla nic jiného než pózovat. Její první manžel ji zneužíval, aby na ní vydělával peníze. Když pak upadla do alkoholismu, mnoho lidí ji odsoudilo, aniž by znali její příběh.

Bohužel právě alkohol na ni měl velmi špatný vliv, a nakonec jí zhoršil průběh Alzheimerovy choroby, kterou trpěla. Zemřela ve věku 68 let a až dlouho po smrti byl zveřejněn celý její příběh.

Zdroj: grunge.com, allthatsinteresting.com, thepopularlist.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články