Netradiční vánoční tradice Leoše Mareše: Radost dělá nejen dětem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
leos mares
Zdroj: Profimedia

Každý z nás má nějaké vánoční tradice. Někteří lidé mají rituály, které ve sváteční době nikdo jiný nedělá, pro ně jsou ale něčím důležitým. A podobně je na tom i Leoš Mareš, který pravidelně na druhý svátek vánoční navštěvuje psí útulky a dělá radost nejen své rodině.

Společně s dětmi vždy 26. prosince Mareš vyrazí do vybraného útulku, kde stráví nějaký čas se zvířaty, přiveze psům dárky, pohraje si a vyfotí se s nimi, aby později mohl útulku pomoci i na sociálních sítích. Tímto způsobem pomůže nejen pejskům, ale potěší i děti, které jsou ze zvířat nadšené.

Ani letos Mareš tradici nevynechal a zamířil do jednoho z útulků. Je jasné, že on i rodina se už těšili a všem jeho návštěva u zvířat udělala radost. Pochlubil se pak také s fotkou a videem na Instagramu, kde zároveň popsal jednoho z pejsků, který mu padl do oka.

Veselý bůh slunce

Leoš na svém Instagramu popsal, jak se s dětmi spřátelili především s jedním pejskem. Jeho jméno je Re, podle Mareše jde o výraz pro boha slunce. Veselá argentinská doga sice na první pohled vypadá, jako že by jednoho hned povalila na zem, je ale vidět, že jedině láskou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

Na sociální síti se objevila nejen fotka Mareše, kterého pes doslova objímá, ale i video s jeho synem, který si se zvířetem hraje, a je vidět, že radost má nejen chlapec, ale i sám Re. A Mareš, který celé video točí, zní šťastně a je vidět, že své vánoční tradice nelituje.

V závěru pak moderátor dodal, že by si přál, aby se pro psa našel domov, a přidal ještě poděkování útulku, který si jeho návštěvy váží. Každý rok tak slavný moderátor potěší ty, kteří zasvětili svůj život starosti o opuštěné psy, a snaží se pomoci dobré věci.

Dojatí fanoušci Mareše obdivují

Leošův Instagram zaplnily milé zprávy o tom, jak je krásné, když se někdo zajímá také o druhé a snaží se pomoci. Mnoho fanoušků by si dokonce přálo, aby si psa vzal sám Mareš. „Vezměte si ho, Leoši, vždyť vám to s ním tak sluší,“ píše jedna fanynka.

Mareš sám si sice psa vzít nemůže, snaží se ale nějakým způsobem pomoci jemu i dalším mazlíčkům, aby domov našli. A zdá se, že se mu to daří, pod příspěvkem se totiž objevují i lidé, kteří žádají po moderátorovi kontakt na útulek a projevují o Reho zájem.

Možná tak už brzy díky této krásné vánoční tradici získá jedna šťastná doga nový domov. Pro Mareše by to byla ta nejlepší odměna za jeho každoroční dobrý skutek, který společně s dětmi pro psy dělá. Už teď si je jistý, že i za rok vyrazí některému z útulků pomoci a potěší tak tamější obyvatele.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články