Nemanželská dcera Karla Šípa spáchala před 20 lety sebevraždu. Dohnala ji závislost na návykových látkách

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
karel sip
Zdroj: Nextfoto

Karel Šíp, který s obvyklým šarmem a úsměvem uvádí různé televizní pořady, například Všechnopárty, nemá soukromý život tak radostný, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Ať už se jedná o těžký rozvod se zpěvačkou Marcelou Holanovou, kterým si v minulosti byť vlastní vinou, kvůli nevěře, prošel, nebo o tragickou událost z roku 2002, která ho opravdu hodně zasáhla. Šlo o sebevraždu jeho nemanželské dcerky Hanky, která ukončila svůj život skokem z okna v devátém patře v pouhých dvaceti letech.

Na výchově dcery se podílel pouze penězi

Existenci své dcery Karel Šíp kvůli manželství dlouho tajil, nakonec se ale nezadařilo a nevěra vyšla najevo. K nevěře, ze které dcera vznikla, došlo ve Zlíně v roce 1982. Karel Šíp strávil noc s jednou ze svých fanynek a poté, co se dozvěděl o jejím nechtěném těhotenství, odkázal ji na svého právníka. Po narození dcery Hany její matka právníka kontaktovala.

Sám Karel s ní nechtěl být v kontaktu kvůli své manželce a malému synovi, kterého s ní měl. „Osud Hany byl největší černá můra mého života,“ svěřil se Blesku, přestože svou dceru za celých dvacet let nikdy neviděl. Ani jednou ji nenavštívil. Jediné, čím se do jejího života vměšoval, byly alimenty, které její matce pravidelně posílal.

„Bral jsem to jako trest za hřích svého mládí, nemělo se to stát, byla to moje vina,“ vyjádřil se o nevěře a následcích, které zanechala.

K sebevraždě ji dohnal pervitin

A co tedy nechtěnou dceru k sebevraždě vedlo? Nejspíš se jednalo o následky z užívání návykových látek. Tím se netajila její matka, která krátce po její smrti prozradila detaily v rozhovoru pro Aha!.

„Začalo to marihuanou a pak přešla na pervitin. Ze závislosti se chtěla dostat, dlouze abstinovala, a nakonec sama nastoupila v Kroměříži na léčení. V červnu přišla z léčebny, 16. listopadu jí bylo dvacet a 3. prosince vyskočila z devátého patra jednoho zlínského činžáku. Měla citlivou povahu. Vůbec si její zkrat nedovedu vysvětlit. Ještě den předtím si psala otázky k maturitě. Nezanechala žádný dopis, pouze kamarádkám poslala SMSky se slovem ‚sbohem‘.“

Zdroje: Blesk, Aha!

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články