Nejmladší sestra Jiřího Korna byla nadějnou herečkou. Propadla však drogám a alkoholu

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
jiri korn
Zdroj: foto CNC: Marek Patek / CNC / Profimedia

Nejmladší sestra Jiřího Korna, která byla zamlada velmi nadějnou herečkou, se během let svojí kariéry propadla až na absolutní dno. Zatímco mladičkou umělkyni, která začala hrát už ve svých jedenácti letech, vystihoval úsměv, a rozdávala radost všem okolo sebe, nyní můžeme mluvit o naprostém opaku.


Propadla alkoholu

Za poslední roky nebylo možné Yvettu příliš často vidět ani v showbyznysu, ani na televizních obrazovkách, snad jen ve špatně hodnocených filmech a v roce 2013 v seriálu Tomáše Magnuska Stopy života. Tam si v jednom dílu zahrála bordelmamá. Nutno říct, že tuto roli vystihla takřka dokonale, ne však hereckým výkonem, ale vlastním vzezřením.

Počínaje napůl vyholenou hlavou, propadlýma očima a tváří zvrásněnou dlouhými roky závislosti na alkoholu, ale i na tvrdých drogách, zoufalství z ní čiší přímo na první pohled. Mladou, talentovanou herečku, které všichni předpovídali zářnou budoucnost, bychom v ní nerozpoznali ani pod mikroskopem.

Kvůli drogám přišla dokonce i o rodinu

Život totiž, ať už vlastním nebo cizím přičiněním, neměla opravdu jednoduchý. V době, kdy brala drogy, které jí poprvé nabídl její vlastní manžel, přišla o své tři děti. Následovalo dvouleté tahání s úřady, než jim dokázala, že se dala dohromady a její děti u ní budou mít dostatečné zázemí.

O těchto událostech promluvila ve 13. komnatě. „Ty děti mi vlastně zachránily život. Kdybych je neměla, tak bych možná už dneska ani nebyla,“ svěřila se přibližně už před deseti lety.

Vyjádřila se mimo jiné i ke svému kladnému vztahu k alkoholu. „Já si myslím, že jsem se prostě cítila být sama, ale nevím, jestli to má nějakou souvislost. Potom, když jsem začala hrát ve filmech, tak tam se pije, co si budeme povídat, tak tam jsem začala. Uzavřela jsem se jakoby sama do sebe. A pila jsem s přemírou.“ Ze závislosti se léčila celkem sedmkrát.

Dnes má docela slušné vyhlídky na budoucnost, příští rok by si měla zahrát v novém seriálu Sedmá brána. Otázka je, jak dlouho jí odhodlání vydrží a jestli ji vůně alkoholu nepřivábí opět na mizinu. Budeme jí ale přát výdrž se se svou závislostí poprat a na svou kariéru navázat jako nový člověk.

Zdroje: Super, Aha

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články