Nejmladší dcera Ivana Lendla je kráska s luxusním tělem. K této instruktorce spinningu byste zašli na hodinu i vy

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
ivan lendl
Zdroj: Profimedia

Mnoho tenisových trofejí a šest krásných žen má doma bývalý profesionální česko-americký tenista Ivan Lendl. Nejmladší dcera Nikola je pořádná kočka, která zdědila po otci lásku ke sportu.

Rodák z Ostravy Ivan Lendl už sice není občanem České republiky, ale prožil zde podstatnou část svého života.

Rozený talent

K tenisu měl blízko odjakživa, protože jeho maminka se kdysi v této sportovní disciplíně pohybovala na druhé příčce československého žebříčku. Tatínek byl prezidentem tenisového svazu.

Svou profesionální kariéru zahájil v osmdesátých letech ještě v Československu, když v pražském finále Davis Cupu výrazně pomohl k vítězství nad Itálií.

V roce 1986 emigroval do USA a pokoušel se získat občanství, aby se mohl zúčastnit letních olympijských her v Soulu.
Olympiádu nestihl kvůli úřadům

To se mu ale podařilo až v roce 1992, ale ani tak nestihl olympiádu v Barceloně. Mezitím se však na prestižních turnajích pohyboval neustále na předních příčkách. Během jedenácti let dosáhl každý rok grandslamového finále.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nikola Lendl | Luxury Travel (@nikolalendl)

Na kontě má celkem osm vítězných grandslamů a od roku 1985 až do 1990 to byl převážně on, kdo kraloval žebříčku a držel titul světové jedničky. Jediný grandslam, který nikdy nevyhrál, byl Wimbledon.

Obklopen krásnými ženami

Ani po konci profesionální kariéry na tenis nezanevřel a usedl do trenérského křesla. Největších úspěchů pod jeho taktovkou dosáhl Brit Andy Murray, který vyhrál letní olympiádu, US Open i Wimbledon.

V soukromí se Ivan v roce 1989 oženil s Američankou Samanthou Frankel a mají spolu pět dcer. Nejmladší Nikola se narodila v roce 1998.

Tak jako z jejích sester, i z Nikoly vyrostla krásná mladá dívka, která se pyšní luxusní postavou. Po otci totiž zdědila lásku ke sportu a živí se jako instruktorka spinningu.

Autor: Karolína Stoczková


Související články