Nejhorší scéna Titanicu podle Kate Winslet? Ikonický polibek na přídi lodi

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Kate Winslet
Zdroj: Shutterstock.com

Je to možná jedna z nejikoničtějších scén v celém Titanicu. Jack (Leonardo DiCaprio) stojí na přídi lodi společně s Rose (Kate Winslet) a políbí se. Pro celý svět romantická scéna, pro herce prý noční můra.

Herečka Kate Winslet během rozhovoru pro Vanity Fair rozebrala tento ikonický polibek a prozradila tajemství, o kterém nikdo neměl tušení.

Noční můra herců

„Tohle byla noční můra, protože Leo se nemohl přestat smát a museli jsme to natočit asi čtyřikrát, protože Jim na to chtěl specifické světlo a západy slunce se neustále měnily,“ uvedla herečka.

Kvůli světlu musela být scéna natáčena na opravdové lodi, ne na verzi vytvořené pro film. Byl tedy problém, aby se sem dostali i maskéři.

„Všude možně jsem měla poschovávaná líčidla, štětce a houbičky pro Leonarda a na druhé straně líčidla, štětce a houbičky pro sebe,“ pokračovala Kate ve vyprávění.

Make-up si proto musela opravovat sama. Navíc prý při každém pokusu na sebe herci přenášeli jednotlivé odstíny make-upu.

„Já na sobě měla spoustu světlého make-pu a Leonardo tmavší, takže po každém natáčení polibku to vypadalo, jako když mám pusu upatlanou od čokoládového lízátka,“ popsala vtipné momenty.

Nejedná se ale o jedinou překážku ve filmu. Například Televize Nova uvádí, že dle některých informací měl režisér pohrozit hercům a komparzistům, že během natáčení scén v bazéně nesmí na záchod. Museli proto čůrat přímo do bazénu.

Navíc pro věrohodnost scén byla voda v bazénu opravdu ledová. Herečka uvedla, že odmítala nosit neopren, což se jí vymstilo a dostala zápal plic.

Žádné problémy s Cameronem nemá

Herečka měla co dělat, aby zvládla nápor zájmu, který se spustil po premiéře filmu. V podcastu Happy Sad Confused přiznala, jak těžké bylo číst neustálé debaty o jejím vzhledu.

Diváci se také dlouho dohadovali, jestli bylo na plovoucích dveřích dost místa pro oba, nebo se tam Jack nevešel kvůli tomu, že byla herečka trochu při těle.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem a tomu, že si herečka opakovaně stěžovala na některé aspekty natáčení, vznikly spekulace, dle kterých se Kate měla s režisérem kvůli problémům pohádat.

„Je mi skoro smutno z představy, že tyhle hloupé spekulace zastínily skutečný vztah, který mezi sebou máme. On dobře ví, že půjdu do čehokoliv, do každé výzvy, kterou mi předhodí,“ popřela herečka jakékoliv problémy s režisérem.

Zdroje: Vanity Fair, Televize Nova, Happy Sad Confused

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články