Nejhorší chvilky v životě Joža Ráže. Prošel si obviněním ze znásilnění, ale i vážnou autonehodou

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
jozo raz
Zdroj: Nextoto

Popularita pro celebrity nemusí mít v životě vždycky jen pozitivní dopad. Důkazem je například zpěvák, baskytarista a frontman slovenské skupiny Elán Jožo Ráž, který si s rozvášněnými fanynkami za roky svého působení zažil svoje.

A to nejenom jednou. Několik let ho například pronásledovala jedna obdivovatelka, která mu způsobovala potíže i v rodinném soužití a narušovala jeho vztah s manželkou. Měla údajně nabízet opakovaně zpěvákovi klíče od svého bytu a přemlouvat ho, aby se k ní nastěhoval.

Když její sledování začalo hraničit se stalkingem, rozhodl se Jožo celou skutečnost ohlásit na policii. Fanynka ale nikdy nebyla za obtěžování stíhaná, podle všeho na jejím jednání nebylo nic nezákonného.

Obvinění ze znásilnění

Snad nejhorší zážitek ale popsal zpěvák Elánu před lety v rozhovoru na Frekvenci 1. Jednalo se o telefonát, který mu mohl změnit život. „Jednou mi zavolala gynekoložka z Brna, že má v ordinaci nějakou sedmnáctiletou dívku, která tvrdí, že jsme si ji vzali jako Elán na hotelový pokoj a tam ji znásilnili. A že já jsem otcem jejího dítěte,“ prozradil.

Historka dívky byla už sama o sobě ošemetná, protože pokud by ji znásilnilo několik členů skupiny, těžko by mohla vědět, kdo je otcem jejího dítěte. Nehledě na to, že zrovna Jožo je známý svým odtažitým vystupováním vůči publiku a chová se k fanouškům hodně s rezervou. V popularitě se příliš nevyžívá.

„Já jsem jí říkal, že to není možné, ale ať dělá, co musí. Následně jsem měl týden peklo ze života, protože se to řešilo, ale pak se naštěstí ukázalo, že to byla panna a že si to celé vymyslela,“ dodal Jožo, který si onen týden musel prožívat dost nepříjemné situace. Naštěstí ale pravda vyšla najevo. V hotelu, o kterém ona fanynka mluvila, ale v době, kdy mělo údajné znásilnění proběhnout, Elán skutečně přebýval. Musela tam tedy být a na místě je vidět.

Těžká autonehoda málem skončila tragicky

Zpěvák to tedy v životě opravdu jednoduché neměl. A to nejenom kvůli své popularitě. Prožil také těžkou nehodu na motorce, kterou sice nezpůsobil, odnesl si z ní však vážné zranění hlavy a byl celé dva měsíce v kómatu. Po probuzení se musel znova učit chodit.

Viník nehody, Jörg Falk, který zpěváka smetl automobilem, neměl v sobě ani dost soudnosti, aby mu poskytl první pomoc. Z místa nehody tenkrát ujel a nechal Joža napospas osudu. Naštěstí se ale našli jiní, kteří pomohli jeho život zachránit.

Brzy po nehodě poslal Falk zpěvákově rodině dopis, odpovědi se ale nedočkal. Trvalo dlouhých patnáct let, než Falk našel odvahu se frontmanovi Elánu omluvit znovu, tentokrát Jožo omluvu přijal. Prohlásil, že už mu vlastně dávno odpustil. Jen by byl rád, kdyby už jezdil opatrněji.

Zdroje: Expres, Blesk, Lifee, Extra

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články