Nebyla cílem, přesto ji zavraždili. Herečka Sharon Tate zemřela v pouhých 26 letech

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Sharon Tate a Roman Polanski
Zdroj: Profimedia

Bylo jí teprve 26 let, když ji brutálně zvraždili. Herečka Sharon Tate před sebou měla slibnou budoucnost. Jenomže se zřejmě stala obětí velkého omylu. Z vyprávění o její smrti mrazí dodnes. Tehdy těhotná umělkyně byla brutálně ubodána ve vlastním domě.

K události došlo v roce 1969. Manželka uznávaného režiséra Romana Polańského tehdy žila v Los Angeles a čekala se svým mužem potomka. Bohužel ale nikdo netušil, že sídlo, do kterého se před časem nastěhovali, bylo původně domovem producenta Terryho Melchera.

Masakr, který se zapsal do dějin

Terry Melcher měl totiž údajně velmi špatné vztahy s hudebníkem Charlesem Mansonem. Producent umělci odmítal vydat jeho nahrávky. Je tedy možné, že se Manson rozhodl, že se Melcherovi pomstí. Do jeho domu poslal své stoupence, kteří se měli zbavit každého, koho v domě potkají.

Jenže tou dobou už na zmíněné adrese Melcher nežil. V domě bydlela právě Sharon Tate, která neměla s celou hádkou dvojice vůbec nic společného, píše Brittanica. A to ani další lidé, kteří se stali oběťmi vraždy.

Neskutečně brutální čin

V domě se tou dobou nacházela těhotná Sharon Tate, kadeřník Jay Sebring, fotograf Wojciech Frykowski a jeho přítelkyně Abigail Fogler. Všechny čtyři osoby byly zmasakrovány členy Mansonova gangu. Útočníci své oběti postřelili a následně ubodali.

Podle serveru Reflex nikdo z nich svých činů nelitoval, jeden z mužů dokonce později při výslechu přiznal, že měl v jednu chvíli ruku do hereččina těla zabořenou až po loket.

Jeden z členů Mansonova gangu policii přivedl nechtěně na stopu, a následně tak byli všichni viníci posláni do vězení. Manson i jeho kumpáni skončili za mřížemi na doživotí. On sám zemřel ve věznici 19. listopadu 2017

Zdroj: Deník, Reflex, Brittanica, Lifee, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články