NÁZOR: Shopaholicadel podporují děti a šílení dospělí. Proč ten bizár raději nezastavíme?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Shopaholic Adele
Zdroj: Nextfoto

Shopaholicadel je už nějaký ten čas hvězdou sociálních sítí, především pak TikToku. Většina lidí si o ní myslí jen to nejhorší, přesto je ale oblíbená. Influencerku sledují mimo jiné děti, kterým by tedy rozhodně neměla být příkladem. A to vůbec v ničem.

Tento text je komentářem autorky.

Podle mého názoru neexistuje bizarnější osoba. Je jí 30 let, vypadá ale na 10 a chová se na 5. Už na první pohled je jasné, že s tímhle člověkem není něco v pořádku. Je ale Adel skutečně úplně mimo, nebo to všechno jen předstírá, aby měla fanoušky?

Jedno video horší než druhé

V přímých přenosech tančí na různé písničky a tvrdí, jak je na sebe hrdá. Ačkoli její pohyby tanec nepřipomínají ani trochu. Do kamer se pak usmívá se zuby červenými od rtěnky. Na TikToku pyšně ukazuje jednohubky, do kterých místo párátek napíchala smotky do ucha.

@kristyna0210 #shopaholicadel #morepassion #shopaholicadelrealita ♬ original sound – MORE ENERGY 😎

V live videích na sociálních sítích sledující obohacuje zpěvem, který trhá uši, a mluví o svém vztahu s partnerem, který je pravděpodobně hluchý i slepý. Viděla jsem také video, ve kterém mluvila o menstruaci. Osobně jsem po něm měla trauma několik týdnů.

@sebastianmoravek Nemám slov 🫣😂😂#shopaholicadel #fypシ #postižení ♬ původní zvuk – Sebastián 🌪️

Žádné její video nedává smysl. Co je ale ještě více k nepochopení, je to, že lidé Shopaholicadel sledují, a dokonce ji podporují. Mnozí jsou schopni jí poslat peníze jen proto, aby mohla bizarních videí natočit ještě víc.

Že se podivná osoba, která na světě nemá obdoby, líbí dětem, to se ještě nějakým způsobem dá pochopit. Místo toho, abychom se my dospělí ale snažili je před podobným obsahem internetu bránit, ještě Adel podporujeme. Proboha proč?

Chytrá holka, nebo chudák?

Většina lidí považuje Adel za osobu, která to nemá v hlavě v pořádku. Nad jejími trapnými videi se baví, ponižují ji rádoby vtipnými komentáři a diví se tomu, s čím vším je ještě schopná přijít.

Pokud je skutečně pravda, že je Adel nemocný člověk, který je ve svém věku nevyvinutý a vnímá realitu jinak než my ostatní, nejde náhodou ze strany jejích sledujících o šikanu? Kdo ví, zda po čtení kritických komentářů nepociťuje lítost?

Druhou možností je, že je to celé jenom hrané. Že si Adel vytvořila falešnou identitu, se kterou vystupuje na internetu i na veřejnosti, že si dobře uvědomuje, jak se dá na podobné věci vydělat.

Podle mého názoru je ale tato teorie trochu přitažená za vlasy, protože takového blázna by ze sebe snad nikdo dobrovolně ani pro peníze neudělal.

Shopaholicadel je člověk, kterého bychom měli přestat podporovat. Jednak proto, že ona sama očividně neví, co dělá, zároveň ale také proto, že její videa jsou opravdu velkou psychickou zátěží na mozek dospělého člověka. A já si nedovedu představit, co mohou udělat s psychikou sledujících dětí.

Zdroj: Refresher, Medium, InStory, AntiYoutuber, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články