NÁZOR: Samoživitelka Iveta Vítová Lutovská má prý finanční potíže. Jak na její instagram asi koukají skutečné samoživitelky

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Iveta Lutovska Vitova
Zdroj: Nextfoto

Samoživitelky jsou velmi časté téma v mnoha diskuzích. Při současné inflaci to mají těžké a jejich finanční situace je často velmi kritická. A pak jsou zde „samoživitelky“, které sice v médiích říkají, jak jsou na tom špatně, ale jejich sociální sítě mluví jinak.

Tento text je názorem autorky. 

Zákon stanovuje, že samoživitelem je osoba svobodná, ovdovělá nebo rozvedená, pokud nežije s družkou (druhem) nebo v registrovaném partnerství.

Rodičovská vystačí na jeden nákup

Z titulních stránek médií na nás koukají celebrity, které hlásají, jak je těžké být samoživitelkou. V poslední době lze zmínit například Ivetu Vítovou Lutovskou.

Ta se s bývalým manželem nemůže na ničem dohodnout, a tak vše řeší soud. Ten je však zdlouhavý, a Iveta proto stále čeká na majetkové vypořádání.

„Mám finanční problém, a kdyby nebylo sociálních sítí, byl by větší. Bez spoluprací a občasných nabídek z modelingu by to bylo velmi těžké,“ uvedla.

Do finanční nouze se dostala zejména proto, že si nastavila čerpání rodičovské na krátkou dobu. Když se však rozvedla, tak musela rodičovskou prodlužovat, ale zůstal jí malý zůstatek z pevně stanovené částky.

„Ta částka, co mi chodí, je zanedbatelná. Stačí tak na jeden nákup,“ dodává moderátorka.

Samoživitelka? Mám trochu jiné představy

Ve své práci jsem se skoro denně setkávala se samoživitelkami. Byly rády, když poplatily složenky a měly na jídlo.

Potřeby pro děti řešily zejména díky dávkám okamžité mimořádné pomoci a věci dostávaly od charity. Často měly i dvě, tři práce a jakákoliv nemoc dítěte pro ně byla problémem.

Výlety? Vůbec nebyly. Mám tedy nejspíše velmi zkreslené představy o mámě samoživitelce, která má finanční problémy.

Byly to totiž ženy, které od svých bývalých partnerů nedostávaly ani korunu, natož aby od nich měly bydlení.

Tak určitě

Proto, aniž bych chtěla slavné dámy urazit, se musím smát, když o sobě prohlásí, že mají finanční problémy. Když se poté podíváte na jejich sociální sítě, tak vám totiž dojde, že se očividně tyto samoživitelky mají lépe než leckterá úplná rodina!

Viz například jeden z posledních příspěvků Vítové, kde zve své sledující do magického světelného světa v Letňanech. Vznikl zde totiž velký prostor osvětlených atrakcí, nad cenou za lístek se vám ale lehce protočí panenky.

Narozeninová Barbie oslava v aréně, kterou očividně měla dcera Vítové jen pro sebe? No to je stejný vtip, jako když Agáta tvrdila, jak doma nemůže ani topit, ale Mia měla monstrózní oslavu narozenin.

Tyto dámy „samoživitelky“ by si měly uvědomit, že je sledují opravdové ženy v nouzi. A tyto jejich projevy a následná sebeprezentace na sociálních sítích je musejí doslova urážet.

Naše první dáma by jim to mohla vysvětlit. „V jednom období jsem chodila pro dítě kupovat jen pár koleček šunky,“ prozradila Eva Pavlová v rozhovoru o tom, jaký je skutečný život samoživitelek v nouzi.

Zdroje: Žena aktuálně, Instagram, OnlyU, Prima ženy

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články