NÁZOR: Quentin slavil, sledující upozornili na jeho nadváhu a Josef Kokta je poslal do pr… Kdo je tady ten zlý? Všichni

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Ornella Koktova se synem
Zdroj: David Kundrat/CZECH NEWS CENTER CNC / David Kundrát, Pavel Machan, Marek Pátek, Martin Hykl / CNC / Profimedia

Ornella je doma u své rodiny a díky kolapsu nepromeškala narozeniny svého nejstaršího dítěte Quentina. A jak bývá zvykem, když sdílí fotky svého syna, dočkala se ledové sprchy ve formě nadávek na synovu postavu. A některé naštvaly Josefa Koktu natolik, že se neudržel a reagoval sprostě.

Následující text je komentářem autorky.

„Dneska náš milovný Quentínek slaví svoje 11. narozeniny! Všechno nejlepší miláčku a ať si zdravý, šťastný a užíváš tento rok naplno,“ popřála Ornella svému synovi na instagramu.

Odtučňovací kúra by byla lepší

Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat, a jak to u Quentinových fotek začíná být zvykem, ne vždy byly komentáře lichotivé.

„Ten by spíš měl dostat místo telefonu odtučňovací kúru,“ zněl jeden z nich. Další sledující si pak rýpla ani ne tak do Quentinovy váhy, jako spíše do stavu jeho zubů. „Místo počítače bych mu pořídila rovnátka,“ napsala.

Aby to bylo férové, dočkala se Ornella i krásných blahopřání pro syna, ale negativní reakce na synovu váhu jsou nejkomentovanější a zůstávají nahoře. Tedy je vidí každý, kdo si fotku otevře.

„Běžte do p*dele“

Některé komentáře byly během dne smazány. Netroufneme si odhadnout, zda správcem stránky, nebo autory.

Zmizel například komentář, který se navážel do Quentina, že je na svůj věk zaostalý. Jiné komentáře zůstaly a s nimi i reakce Josefa Kokty, který už neudržel nervy na uzdě.

Na zmíněný komentář o tom, že by chlapec potřeboval odtučňovací kúru, reagoval Kokta slovy: „A vy přes držku.“

Sledující vystupující pod jménem kmotr_kmotr to nevzdal a upozornil Koktu, že má jeho dítě jasnou nadváhu, a rodiče mu navíc koupili mobil a počítač, aby syn ještě více seděl.

To už bylo na tatínka moc a nervy mu ujely ještě více. „Běžte do prdele se svými radami a starejte se sám o sebe laskavě,“ napsal Kokta ještě razantněji.

Rodiče, styďte se! Ale vy ostatní také

Než vyjádřím svůj názor, tak bych ráda uvedla, že toto téma je velmi ožehavé a vždy si velmi rozmýšlím, zda o něm vůbec psát.

Dětská mysl je citlivá a Quentin již umí číst, takže články na jeho postavu jsou samozřejmě tenkým ledem.

Ale toto není vina toho malého chlapce, toto je selhání rodiny, respektive rodičů. Rodiče by měli hlídat, jak jejich dítě jí a jak tráví svůj volný čas.

A v případě Quentina rodiče zcela selhali a selhávají. Ačkoliv se Ornella nechala již několikrát slyšet, jak jí Quentin samá zdravá jídla a pije vodu, tak obsah instagramu obou rodičů tomu neodpovídá.

Když jeho tatínek tvořil deník pro Ornellu, aby věděla, jak se rodina měla doma, když ona byla na ostrově, mohli všichni vidět, jak vypadá večerní jídelníček rodiny.

Knedlíky, omáčky, štrůdly a další skvělé věci, které milují všechny děti, ale ne pro všechny děti jsou vhodné. A pro Quentina, na tom se shodneme všichni, jsou zcela nevhodné.

Takže ano, Quentin má nadváhu, a ano, mohou za to rodiče. Ale pořád je to dítě a nemělo by se na to zapomínat. A žádné dítě by nemělo být vystaveno výše uvedeným komentářům.

Takže by se měli stydět jak rodiče, že svým chováním toto dopustili, tak sledující, kteří by si měli uvědomit, že výkřiky pod fotkami malého chlapce rodiče nepředělají a jen ublíží Quentinovi.

Zdroje: Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články