Názor: Přechod Heleny Houdové z ezo bohyně k tvrdé byznysmence se lidem přestává líbit. A je to tak dobře

od Markéta Krejčí
3 minuty čtení
Houdova Helena
Zdroj: CNC: David Kundrát / CNC / Profimedia

Helena Houdová byla dříve známá především jako miss a světová modelka. Dnes už ji ale většina lidí považuje spíše za tak trochu zvláštní „ezo bytost“, která žije hodně daleko od reality. Jak se ale v poslední době ukazuje, Helena se i ve svém snovém světě zajímá stále o něco tak přízemního, jako jsou peníze. Způsob, jakým je vydělává, se ale nejen jejím sledujícím přestává líbit.


Helena Houdová vzbuzovala emoce už jako vítězka Miss České republiky z roku 1999. Její tak trochu jiná krása totiž podle mnohých nestačila na standardy, které byly v tehdejší společnosti po účastnicích soutěží krásy vyžadovány. I přes odpor veřejnosti Helena zvítězila, a dokonce se prosadila i v modelingu v zahraničí.

Vždy byla velmi aktivní

Možnosti, které se jí poté naskytly, se snažila velmi intenzivně využít k různému aktivismu. Protestovala například proti dostavbě Temelína. Stala se velmi aktivní členkou Greenpeace a Dětí Země a založila nadace Slunečnice a Sunflower Children.

Helena se tak ve veřejném prostoru nějakým způsobem angažovala. A ač s ní třeba lidé nemuseli vždy souhlasit, vždy to bylo v mezích nějakého společensky tolerovaného aktivismu. Nabízí se tak otázka, kdy se z tak trochu extravagantní aktivistky stala sexuální koučka, která si dokáže vyplakat nádor?

Má svá hluboká traumata

Bývalá modelka to nikdy neměla úplně jednoduché. Jak sama několikrát přiznala, jako dítě byla zneužívána a v dospělosti byla znásilněna. Módní průmysl, kde jsou ženy brány spíše jako objekty než jako lidé, se na ní podepsal velmi negativním způsobem.

Zřejmě jí příliš nepomohl ani rozvod s jejím manželem, filmovým producentem Omarem Amanatem, se kterým má tři děti. Jak se svěřila iDNES, o manžela se během manželství nedobrovolně dělila s několika ženami, což jejímu sebevědomí nejspíše příliš nepomohlo.

Pomoc? Jen za pořádnou sumu

Helena si tak udělala kurz tantrického sexu a stala se koučkou posvátné sexuality. Poté začala psát velmi zvláštní vyjádření na instagram a také vydělávat peníze. Z celkem neškodné aktivistky se tak stala byznysmenka, jejíž obchodní praktiky se pohybují na opravdu tenké hranici legálnosti.

Houdová na svých stránkách nabízí osobní koučink, speciální programy pro ženy i pro muže a také velmi speciální cestu Egyptem. Ta by měla účastnicím pomoci rozpomenout se na jejich prastaré životy. Jednodenní kurz bez letenky a ubytování stojí kolem 9 tisíc korun a ten nejintenzivnější, devítidenní, téměř 70 tisíc korun.

Na první pohled by se mohlo zdát, že je všechno v pořádku. Helena je dospělá, svéprávná a může si věřit, čemu chce. Stejně tak je zcela legální prodávat rady a zkušenosti stejně smýšlejícím lidem.

Pokud se Váš manžel přihlásí na kurz, kde se z něj Helena pokusí udělat nejlepšího milence, který ani nemusí ejakulovat (pozor, to není novinářská nadsázka, ale Helenina oficiální informace), a z nějakého důvodu to nevyjde, bude to mrzet maximálně Vás a Vaši peněženku.

Názory na zdraví bez jakéhokoliv lékařského vzdělání

Helena se ale postupem času začala více a více zaobírat tématy, které by se s ezoterikou měly míchat co nejméně. Během pandemie covidu tak například velmi hlasitě vykřikovala, že očkování je genocida a roušky jsou jen nástrojem na zotročování lidí.

„Korunu“ tomu modelka nasadila, když tvrdila, že si skrze své generační smutky vyplakala nádor, který má v břiše. Toto už je opravdu velmi tenký led, na který by se neměl pouštět už opravdu nikdo. Houdová šla však ještě dál a své zvláštní názory se snažila ještě více monetizovat.

Svůj údajný nádor totiž léčila nejen pláčem, ale také speciální vodou. Ta se vyrábí přístrojem, který Helena nabízí nejen ke koupi, ale nabádá také lidi, aby se jej také sami snažili prodávat. Dostává se tak na pole MLM marketingu, které je samo o sobě považováno za velmi kontroverzní.

Složenky se neptají, sledující ano

Lidé tak začali výstřední koučku upozorňovat, že peníze hrají v jejím učení větší roli, než by bylo možná zdrávo. Uvedl to loni například i deník Blesk. Houdová je však úplně jiného názoru.

„A to, že si dovoluji žít v hojnosti? Už je sakra čas na to, abychom si my – vizionáři, léčitelé, učitelé a tvořitelé nové země uvědomili svou hodnotu!“ napsala podle Blesku na svůj instagram. Jak to tak vypadá, i toto prohlášení bylo zřejmě začátkem jejího konce.

Jak je patrné na instagramu Houdové, reakce na její fotky a videa jsou stále slabší. Zatímco dříve reagovalo průměrně kolem 700 až 1000 lidí na příspěvek, dneska je to to kolem stovky. To je na počet 53 tisíc sledujících z celého světa, které Helena má, opravdu málo.

Nechceme koučce žádným způsobem kazit byznys. Ale pokud si lidé nebudou brát půjčky na předražené cesty Egyptem či se nepokusí léčit rakovinu ionizovanou vodou, za kterou dají poslední zbytky svých peněz, za nás je to jedině dobře.

Zdroj: Helena Houdova, Instagram, Blesk, Expres, Přehledně24, iDNES, TN.CZ

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články