NÁZOR: Pavel Novotný je buď šílenec, nebo inteligentní šílenec. Můžete si prý vybrat

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Pavel Novotny
Zdroj: Profimedia

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný je velmi výraznou postavou, o které slyšel snad každý. Svými výroky a prapodivnými videy vyvolává rozruch. On sám se považuje za inteligentního člověka, který dělá jen to, čeho se ostatní bojí. Jiní ho považují za alkoholika, feťáka a blázna.


Tento text je komentářem autorky.

Jistě máte mezi svými přáteli na sociálních sítích osobu, která sdílí jeden zvláštní příspěvek za druhým, a vy přemýšlíte, zda to daná osoba myslí vážně, nebo ji baví vyvolávat silné emoce.

Příběhy obyčejného šílenství

Tak přesně takové myšlenky mi běhají hlavou, když si procházím twitter starosty Řeporyjí Pavla Novotného. Herecký talent svého otce nezapře, ale v tomto případě se jedná o herecký talent na hranici obyčejného šílenství.

On sám k tomu má ale jasné stanovisko.

„Já na těchto sítích dělám přesně to, co nemá dělat inteligentní člověk. Místo abych na ty dezoláty a oběti hoaxu mluvil věcně a opatrně jim to vysvětloval, tak na ně útočím. Já je vyloženě provokuji,“ uvedl pro iDNES.

Máte tedy dvě možnosti, jak postavu Pavla Novotného chápat. Buď jako super chlápka, který to vlastně všechno myslí z legrace. Nebo jako, s odpuštěním, magora, který svá videa nahrává očividně opilý nebo pod vlivem drog, se kterými je často dáván do souvislosti.

Nechci být za soudce, a proto nechám rozhodnutí na vás, zda je starosta Řeporyjí geniální herec a člověk, nebo šílenec, kterého však tamější obyvatelé opakovaně zvolili starostou.

Já jsem hvězda, ne Kristelová

Petr Novotný opravdu svého času býval velkou hvězdou televizních estrád. Pavel Novotný je však hvězdou jen ve své hlavě.

A tak nemá vůbec problém sdílet komunikaci se studenty, kteří ho pozvali k sobě do ateliéru. V rámci této komunikace jim vysvětluje, že on je hvězda a chce taxík a chlebíčky. A pokud to nechápou, mají si zavolat Kristelovou.

Ze zveřejněné komunikace je zřejmé, že daný student s touto hvězdou již komunikovat nechtěl, ale pan Novotný si vystačil sám. Když si bere 40 tisíc za maturák, tak přece něco znamená, no ne?

Čechům přeje válku

V dalším z příspěvků sdílel například stav svého alkoholu se slovy „simvás sklad alkoholu v kanceláři starosty MČ Řeporyje je v pořádku“. A to jediné mi tak trochu dává vysvětlení zbytku obsahu jeho zdi.

Protože jen v opilosti snad lze natočit video, ve kterém se pustil do všech těch „nevděčníků“, kteří si neváží toho, co pro ně premiér Petr Fiala dělá.

„Češi jsou nejhorší národ, nevděčnej. Tenhle českej plebs by měl klečet na kolenou a děkovat profesoru Fialovi. Že má zadarmo zdravotnictví, že je tu bezpečno, teplá voda teče… Jste nevděčná banda českejch zm*dů,“ rozohnil se ve videu.

„Já bych ty ruský kolaboranty věšel. Tam se vraždí civilní obyvatelstvo, matky i děti. A co zaprděnej Čecháček? Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě, ženu, podříznout a zapálit barák. Abyste pochopili, co to je válka,“ pokračoval ve svém výlevu.

Potlesk vítán, kritika přehlížena

Pokud však čekáte, že ho za jeho výroky a vulgární výkřiky na hraně lidského rozumu sledující odsuzují, asi se budete divit. Když totiž kouknete na komentáře pod jeho příspěvky, zůstává vám rozum stát ještě více než nad jeho příspěvky.

Starosta má totiž mnoho podporovatelů, co mu pochlebují a píší mu, jaký je borec. Že by Čechům přál válku a zabíjení dětí?

„Mě to přišlo zábavné. Nejlepší léčba je šokem,“ napsal třeba Kuba Kotačka, kterému jsme nechali v jeho reakci gramatickou chybu.

Najdou se však samozřejmě i kritici jeho jednání, kteří si také neberou servítky s tím, jak o starostovi mluví.

„Ty dědečkem nebudeš, ty odporná lůzo! Buď se ufetuješ k infarktu, anebo tě někdo umlátí k smrti… měl to udělat už dávno tvůj retardovanej fotr,“ napsal mu například Petr Kraj na jeho příspěvek, že se bude vnoučatům za své projevy chlubit.

A co na to pan starosta? Vůbec nic… Odpovídá jen na příspěvky, ke kterým má co říct a mezi ně tyto kritické hejty nepatří. A aby si někdo nemyslel, že rodiče s jeho projevy nesouhlasí, sdílel příspěvek o názoru rodičů.

„Volala maminka z lázní, že si s tatínkem pustili to video, a teda nelíbí se jim forma, ale jsou zvyklí, oceňují, že jsem věšel jen jednou a psychiatři, co mě zkoumali, mě správně pochválili u soudu za hodnotový žebříček. Naši jsou fajn,“ vzal vítr z plachet těm, co si myslí, že se za něj rodiče stydí.

Zdroje: Twitter, Parlamentní listy, iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články