Názor: Olga Lounová si nechala udělat z placenty tinkturu a obraz. Zbytek si nechala usušit, asi na horší časy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
olga lounova
Zdroj: Profimedia

Olga Lounová nedávno přivedla na svět dcerku, které dala jméno Arianne. Jako novopečená maminka si užívá života a své dcery se nemůže nabažit. Na druhou stranu se ale ani těsně po porodu nevzdala svých uměleckých sklonů. Kromě hudby k nim přidala i poměrně zvláštní nový koníček – z placenty si nechala vytvořit hned několik výrobků.

Placenta je dočasný orgán, který se vytvoří v těle ženy během těhotenství, aby pomáhal s výživou plodu. Její význam je takto jasně a jednoduše specifikován. Přesto mají někteří lidé tendenci placentu využívat i poté, co by byl normální člověk rád, že se jí zbavil.

Některé osoby například placentu konzumují. A to i přesto, že podle komparativní studie to nemá pro naše tělo žádný pozitivní přínos. Jediným důvodem placentu sníst je tak maximálně touha ochutnat kousek sebe samotného nebo snaha na sebe upozornit.

Ačkoli tohle není případ Olgy Lounové, to, co dělá ona, je možná ještě o něco horší. Kdyby totiž placentu zkonzumovala, nezbylo by jí nic na výrobky, kterými se dnes chlubí. Možná by tak bylo lepší, kdyby jí snědla a všem oznámila, jak si pochutnala. Lidé by se nad tím pozastavili méně než nad obrazem a tinkturou, jež si nechala udělat.

Těhotenství proměnila v „umění“

Některé věci se s lidským tělem zkrátka dějí. To ale neznamená, že je třeba na ně upozorňovat a představovat je lidem v tom nejhorším světle. Olga Lounová se během těhotenství nejspíš inspirovala Helenou Houdovou, která si před časem pomazala obličej menstruační krví a tvrdila, jaký je to dar.

„Tvoje tělo má v sobě obrovskou sílu. Tvoje menstruační krev je posvátná. Jsi ztělesněním božského ženství. Díky své menstruaci můžeš dát život dalšímu člověku,“ napsala tehdy podle Blesku Houdová. Lounová na její příspěvek nejspíš chtěla navázat.

V těhotenství se Lounová vystavovala před fanoušky na instagramu, nafotila řadu fotek, na kterých ukázala své bříško. A ačkoli tvrdila, jaký je to dar, některé snímky už byly možná trochu přehnané. Koneckonců jsou věci, které by měla těhotná žena ukazovat maximálně partnerovi.

Ani po porodu neskončila

Fanoušci se těšili, že se na sociálních sítích Lounové objeví nějaké fotky s miminkem. Zpěvačka ale raději oznámila, že si ze své placenty nechala po porodu udělat tinkturu a obraz. Zbytek si pak nechala usušit, asi na horší časy.

„Ptali jste se, jestli jsem si nechala udělat tinkturu z placenty. Ano, nechala. A také usušit na malé kousky, kdyby bylo potřeba,“ pochlubila se na sociální síti. Otázkou je, proč by to někdo – kromě toho, že to přitáhne pozornost – dělal?

Snad si Lounová aspoň uvědomuje, že tinktura skutečně není vhodná pro děti. Sice za tento úžasný nález vděčí své dceři, bez jejíhož narození by si tinkturu nikdy neudělala, holčička je ale nejspíš na rozdíl od maminky ráda, že se od placenty mohla odpoutat.

Zdroj: National Library of medicine, Mayo clinic, Blesk, Love of raw

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články