Názor: Nevěra jako věc veřejná. Musí se Vémola zpovídat bulváru, když je z něj placen?

od Markéta Krejčí
3 minuty čtení
Vemola Lela Karlos
Zdroj: Profimedia

Stránky českého bulváru nedávno velmi intenzivně plnila údajná nevěra MMA bijce Karlose Vémoly. Hlavní aktéři i někteří přihlížející odsuzovali mediální zájem, který aféra způsobila. Nabízí se tak otázka, kolik svého soukromí celebrity, které de facto žijí ze zájmu veřejnosti, vlastně dobrovolně prodávají?


Mediální obraz Karlose Vémoly byl vždy tak trochu postaven na póze jistého alfa samce, který si s nějakou věrností příliš hlavu neláme.

Vlastně se to k jeho povolání, tedy bojovníka MMA, dokonale hodí. Je však zajímavé, že mnoho lidí považuje Vémolu spíše než jako nadaného sportovce za tak trochu bizarní postavičku českého showbyznysu.

Vémolovi jako influenceři

Vémola rozhodně nepůsobí tak, že by mu mediální pozornost nějak vadila. Například ze svého nástupu na zápas se Srbem Aleksandarem Iličem udělal dokonalé cirkusové číslo. A to už vůbec nemluvíme o opulentním sňatku, který letos proběhl.

Naopak to vypadá, že se velmi rychle naučil, jak své mediální známosti využívat. A ze sportovce se přeorientoval na influencera. Na jeho instagramu tak nechybí reklama na kosmetickou kliniku, realitku a podobně.

Možná mu v tom něco poradila i jeho manželka Lela. Ta se po prvním porodu rozhodla nebýt „jen“ ženou na mateřské, ale se vší vervou se vrhla právě na výše uvedený influencing. Na sociální síti tak sdílí svůj život, ale také život svých dětí. Což je samozřejmě jen její rozhodnutí, které nikdo nemá právo rozporovat.

Nyní se ale blíží klíčová otázka. Každý člověk má právo sdílet ze svého soukromí jen to, co on sám uzná za vhodné. Ale platí to i o těch, kteří jsou za toto zveřejňování placeni? Lela i Karlos berou za své spolupráce a reklamy nemalé peníze.

Není to pak trochu podvod na platící diváky, když chtějí vidět opravdu všechno? A na druhou stranu není to od diváků až příliš bezohledné chtít vědět opravdu všechno?

Nevěra jako věc veřejná

Tato otázka ve společenských kruzích rezonuje už nějakou dobu. U manželů Vémolových k jejímu nastolení vedla údajná Karlosova nevěra. Jak informovala většina společenských magazínů, například Extra, MMA zápasník měl mít poměr s pornoherečkou, která si říká Rika Fane.

Vémola se snažil situaci zachránit, to se mu ale tak úplně nepovedlo. Už Pavel Novotný, který byl svého času označován za krále bulváru, vždy říkal, že bulváru se nikdy nelže. Protože bulvár, když se ptá, tak už dávno ví.

Zápasník tak nejen že popřel údajný poměr, ale dokonce popřel, že by osmnáctiletou slečnu znal. Aby toho nebylo málo, do situace se vložila jeho manželka Lela, která uvedla, že se na nich chce herečka z lechtivých filmů pouze zviditelnit. Což byl s největší pravděpodobností začátek jejich konce.

Svými prohlášeními věc ještě zveličili

Rika Fane si to nenechala líbit, zveřejnila údajnou konverzaci, kterou vedla s Vémolou, a dokonce přidala i jím namluvené hlasové zprávy. Ten ji na to konto označil za „bláznivou feťačku“. Prostřednictví influencerky Evy Feuereislové se navíc na světlo světa dostalo video, kde jsou oba aktéři zachyceni společně.

Všichni tak napjatě očekávali, jak se k tomu postaví Lela. Ta se vyjádřila v tom smyslu, že klapky na očích sice nemá, ale i nadále se bude řídit srdcem, a že chce v podstatě zachránit svou rodinu. Což je její svaté právo a nikdo by ji za její postoj neměl soudit.

Pravdou je, že nikdo ve skutečnosti neví, jak to vlastně mezi všemi třemi aktéry bylo. I když tomu, že by zápasník dotčenou herečku vůbec neznal, tomu už asi věří jen málokdo.

Sdílejí soukromí, když se to hodí

Má ale Vémola povinnost informovat bulvár, koho zná a s kým se stýká? Těžko. Musí jeho žena obhajovat veřejnosti, proč se rozhodla nerozbíjet rodinu a zůstat s možná nevěrným manželem? Nikoliv.

Avšak má bulvár právo se na toto ptát? Bezpochyby. Manželé Vémolovi se rozhodli žít do jisté míry veřejný život, který jim mimochodem zajišťuje i dost nadstandartní životní styl. Ten je ale vykoupen tím, že člověk holt musí veřejně snášet i věci, které by nejraději prožíval v soukromí.

Bulvár má svoje hranice, za které by se zřejmě chodit nemělo – jedná se například o děti, zdraví či smrt. Nevěra, bohužel pro Karlose, do této kategorie nespadá a zřejmě by ani neměla.

Zdroj: Extra, Super, Instagram, Sport, iDNES

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články