Názor: Je správné, že moderátorka během hlavních zpráv projeví emoce?

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Gabriela Laskova
Zdroj: Profimedia

Českou republikou otřásl případ matky, která usmrtila svého malého syna a následně zabila sama sebe. K situaci se vyjadřují známé osobnosti a byla také jednou z hlavních zpráv večerního zpravodajství. A právě v nich se rozplakala moderátorka Gabriela Lašková. Může si to moderátor dovolit?


Maminka a její tříletý syn se ztratili v Krkonoších. Když se 30. prosince žena nevrátila domů a neopustila pokoj, majitelka penzionu a otec dítěte nezávisle na sobě ohlásili jejich zmizení.

Rozjela se největší pátrací akce, která bohužel skončila jinak, než si mysleli mnozí diskutující na internetu. Ti měli za to, že matka se synem někam utekla a nechce být nalezena.

Oba nakonec nalezeni byli, ale jinak, než všichni doufali. Nález byl o to šokující, že se jednalo o vraždu s následnou sebevraždou. Dle CNN Prima NEWS měla matka svého syna uškrtit a následně se oběsit.

Případ vyvolává emoce

Tento případ nemohl nikoho nechat chladným. Vyjádřila se k němu například i herečka Eva Burešová, která má doma dvě děti a případ se jí velmi dotknul.

„Všimli jste si někdy jak velkou, hlubokou důvěru v nás děti mají? Věří každému našemu rozhodnutí a kroku. Musí. Nikdo jiný jim nepomůže. Pár dní mi krvácí srdce a říkám si, když už máme potřebu si my dospělí ubližovat navzájem, vynechejme z toho naše děti,“ napsala na svém instagramu.

Profesionál za každou cenu?

Eva měla možnost své emoce zpracovat v soukromí a poté příspěvek napsat. Moderátorka Gabriela Lašková však musela zprávu přečíst v hlavním vysílacím čase.

Když poté měla připomenout další ze situací, kdy rodič zabil své děti, neudržela již slzy a ke konci se jí zlomil hlas.

„Bylo to jedno z nejtěžších vysílání, do poslední chvíle. Nebýt Petra, který nás během reportáže o tragédiích podržel, ač věřím, že jako milující táta prožíval také velmi těžké chvíle, nezvládla bych to,“ napsala poté moderátorka na svůj instagram. Zároveň poděkovala za slova podpory.

Dle některých zlých jazyků však emoce do hlavních zpráv nepatří a moderátor má být profesionál. Gabriela však není první moderátorkou, která emotivně reagovala na zprávu týkající se malého dítěte. Stejně jako předtím ani nyní nechápu, proč by to mělo být něco špatného.

Považuji za velký rozdíl, zda se moderátor rozesměje, nebo rozpláče. Výbuch smíchu se dá považovat za neprofesionalitu, ale projev citů nad smutným osudem je přirozený a nezastavitelný.

Pokud chceme, aby nám zprávy četl někdo bez citů, možná bychom měli zvážit nějaké roboty. Ti by splnili naši představu o profesionálech. Pro mne jsou projevené emoce v takto smutném případě naprosto pochopitelné a jsem ráda, že většina přispěvovatelů a komentujících sdílí stejný názor a moderátorku chápou.

A ti kritizující? Možná by si to mohli jít sami vyzkoušet a teprve poté soudit.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Extra, Instagram Evy Burešové, Instagram Gabriely Laškové

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články