Názor: Jaromír Soukup se pomstil za žert ze Slavíků aneb bezprecedentní útok jednoho pošramoceného ega

od Markéta Krejčí
3 minuty čtení
Soukup Jaromir
Zdroj: Profimedia

Anketa Český slavík plní poslední dobou přední stránky bulváru. Spíše než hudba se ale propírají skandály s ní spojené. O jeden takový se postaral i Jaromír Soukup. Ten se v reakci na vtip, který na galavečeru padl, dokonale ztrapnil. Dokonce se musela vyjádřit i jeho partnerka Agáta Hanychová.

TV Nova se snažila letošní předávání cen Český slavík co nejvíce přiblížit věhlasným zahraničním show. Nechyběly tak barevné kostýmy, velkolepá hudební čísla a prostořecí moderátoři.

Některé vtipy byly na hraně

Právě na ty nejsme v našich končinách příliš zvyklí. U nás se ještě držíme „ebenovského“ stylu moderování, kdy je průvodce večera milý a jeho humor laskavý. V zahraničí už tomu tak ale dávno není. Na předávání různých světových cen je celkem běžné, že hlavní moderátor hned na úvod urazí půlku přítomných hvězd.

O něco podobného se pokusila i TV Nova se svými třemi moderátory – Alešem Hámou, Ondřejem Sokolem a Terezou Pergnerovou. Jejich vtipy byly občas trochu na hraně, avšak za opravdu „ostré“ by je považoval jen málokdo. Nechme nyní stranou to, zda byly vtipné, či nikoliv.

Urazili se Vémola i Jaromír Soukup

Někteří lidé, kteří se stali terčem jejich poněkud hraničního humoru, to nesli jen s velkou nelibostí. Příkladem je MMA zápasník Karlos Vémola. Ten na pronesený žert nechal dokonce zareagovat svého právníka. Terčem jednoho z žertů byl i majitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

„Je super, že se toho (vysílání Slavíků, pozn. red.) ujala televize Nova a ne ta televize, co sídlí na Barrandově, protože v takovém případě bychom to mohli moderovat, jenom kdyby někdo z nás chodil s Jaromírem Soukupem,“ řekl v přímém přenosu Aleš Háma.

Soukup reagoval velmi přehnaně

Tento žert vzal Soukup velmi osobně. Jeho reakce však nebyla ani trochu adekvátní. Dokonce se od ní distancovala i jeho partnerka Agáta Hanychová.

Vtip, který pronesl během večera Aleš Háma, by se dal v pohodě přejít. Soukup by jej mohl považovat za nevtipný, trapný, ale aby se kvůli němu urazil, tak to bylo naprosto zbytečné.

Reakční video, které na to konto vydal, bylo v nejlepším případě dětinské, spíše naprosto nevkusné. Jaromír Soukup se snažil moderátorům vtip oplatit stejným způsobem. To se mu ale ani zdaleka nepodařilo.

Lidé se Hámy zastali

Za tento přestřel si majitel TV Barrandov vysloužil na sociálních sítích opravdu bouřlivé reakce, a to i ze stran známých osobností. Jeho video na svém instagramovém profilu totiž sdílel sám dotčený Aleš Háma. Jeho kolegové se jej pak zastali až neuvěřitelným způsobem.

Například Martina Pártlová si nebrala servítky a napsala, že je Soukup ko*ot, Zuzana Hejnová to, že je „vocas“, a Nela Boudová ho označila za chudáka.

Toho, že Soukup přestřelil, si zřejmě byla vědoma i jeho partnerka Agáta Hanychová. Ta na celou situaci zareagovala ve svém instagramovém stories.

„Jaromír má svůj vlastní názor, já mám svůj. Respektujme se a nebuďme zbytečně zlí,“ napsala podle deníku Super. Z jejího vyjádření je ale jasně patrné, že ani ona vlastně nepochopila, v čem je konkrétně problém. Jestli byl totiž někdo zlý, tak to byl právě její Jaromír.

Mezi vtipem a prvoplánovou urážkou je rozdíl

Ano, dělat si z někoho legraci, že má spoustu pořadů a že některé uváděl se svou přítelkyní, možná není vtipné, ale nabízí se to, je to zkrátka fakt.

Ale říci o někom, že mu přijde jako „slizkej chlapík“, není vtip, ale je to urážka zabalená do hávu vlastního názoru. Říkat o někom, že je nejspíš na drogách, není vtipné, ale je to pomluva. A říci o někom, že je možná homosexuál, to už v současné době není vtipné ani trochu, ale spíše jen velice omezené a nevkusné.

Proslov Jaromíra Soukupa v jeho vlastním videu nebyl stejný jako žert, jenž pronesl moderátor v zábavném pořadu. Jednalo se jen o bezprecedentní útok jednoho pošramoceného ega. A reakce, které video vzbudilo, si Soukup zkrátka zasloužil.

Zdroj: Extra, Super, Instagram Aleše Hámy

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články